• Посилання скопійовано

Перевірки СЕС: нові критерії визначення ризику госпдіяльності для санітарного благополуччя населення

Постанова КМУ від 19.09.2012 р. №869 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 30 листопада 2011 р. №1405»

Кабмін постановою від 19.09.2012 р. №869 вніс зміни до Постанови КМУ від 30.11.2011 р. №1405 «Про затвердження критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності для санітарного та епідемічного благополуччя населення та визначається періодичність здійснення планових заходів державного нагляду (контролю)», відповідно до яких у назві постанови уточнено, який саме орган здійснюватиме планові заходи держнагляду — Державна санітарно-епідеміологічна служба та її територіальні органи.
Крім того, у новій редакції викладено критерії, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження госпдіяльності для санітарного та епідемічного благополуччя населення та визначається періодичність здійснення планових заходів державного нагляду (контролю), затверджені зазначеною постановою.
Критеріями, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності суб'єктів господарювання для санітарного та епідемічного благополуччя населення, є:
— можливість заподіяння шкоди здоров'ю, працездатності та життю людини чи здоров'ю майбутніх поколінь, зумовлена впливом біологічних, фізичних, хімічних чи соціальних факторів середовища життєдіяльності;
— можливість виникнення і поширення інфекційних хвороб, масових неінфекційних захворювань (отруєнь) та радіаційних уражень серед населення;
— масштаби можливих негативних наслідків для життя та/або здоров'я населення.
Госпсуб'єкти незалежно від форми власності належать до високого, середнього чи незначного ступенів ризику. При цьому критеріями чітко встановлено, які саме госпсуб’єкти належать до того чи іншого ступеня ризику.
Планові заходи держнагляду за діяльністю госпсуб'єктів здійснюються:
— з високим ступенем ризику — не частіше ніж 1 раз на рік;
— із середнім ступенем ризику — не частіше ніж 1 раз на 3 роки;
— із незначним ступенем ризику — не частіше ніж 1 раз на 5 років.
Якщо за результатами двох останніх планових перевірок не виявлено фактів порушення вимог законодавства у сфері санітарно-епідеміологічного благополуччя населення, наступна планова перевірка такого госпсуб'єкта проводиться не раніше ніж через період часу, встановлений для відповідної групи ризику, збільшений у 1,5 разу. Проте ця норма не поширюється на госпсуб'єктів з високим ступенем ризику.

Автор: Хоміцка Маріанна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Право і відповідальність/Контролюючі органи і перевірки

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Контролюючі органи і перевірки»

  • Скільки часу може тривати планова перевірка ДПС?
    Тривалість планових перевірок ДПС не повинна перевищувати 30 р.дн. для великих платників податків, щодо суб’єктів малого підприємництва – 10 р.дн., інших платників податків – 20 р.дн.
    20.11.2024161
  • Що робити у разі арешту рахунку: поради Мінʼюсту
    У разі арешту рахунку передусім потрібно звернутися до банку, щоб дізнатися, у звʼязку з чим накладено арешт. Банк надасть реквізити виконавчого провадження. За цими даними слід вже звʼязатися з виконавчою службою
    20.11.20241 471
  • УВАГА! ДРС затвердила план комплексних перевірок на 2025 рік
    Незважаючи на те, що "воєнний" мораторій на планові перевірки контролюючих органів поки що діє, деяким з них вже дозволено проводити нагляд. Тому ДРС затвердила та оприлюднила наказ щодо комплексних перевірок на 2025 рік. Він налічує 32037 записів
    18.11.20246 8526
  • Мінімізація податкових ризиків: які заходи впроваджуються ДПС?
    ДПС запроваджує нову систему, яка допомагає мінімізувати податкові ризики, поєднуючи проактивні заходи, спрямовані на запобігання можливим податковим порушенням, та реактивні заходи, спрямовані на виправлення ситуації та запобігання її повторенню
    14.11.2024163
  • Ключові заходи ДПС у межах впровадження Нацстратегії доходів до 2030 року
    Ключовими заходами ДПС у межах впровадження Нацстратегії доходів до 2030 року є зміцнення доброчесності та боротьба з корупцією, підвищення рівня дотримання податкового законодавства, автоматизація роботи з боргами, міжнародна співпраця, цифровізація
    14.11.202460