ДПСУ у своєму Листі розповідає, як мають діяти податкові органи, якщо вважають, що подана податкова звітність не відповідає вимогам ПКУ:
1. Під час прийняття податкової декларації працівник ДПС за місцем обліку зобов'язаний перевірити наявність та достовірність заповнення всіх обов'язкових реквізитів, передбачених п.п. 48.3, 48.4 ПКУ. Інші показники, зазначені в податковій декларації платника податків, до її прийняття перевірці не підлягають.
2. Інспектори, що здійснюють приймання податкової звітності, попереджають платника податків про виявлені недоліки і право невизнання органом ДПС такої податкової звітності (за кодами причин, закріпленими у дод. 6 Методичних рекомендацій, затв. Наказом ДПСУ від 14.06.2012 р №516).
3. Відмовити у прийнятті декларації інспекторам, що здійснюють прийняття податкової звітності, заборонено ПКУ (п. 49.10).
Після попередження платника податків про те, що виявлені недоліки можуть мати наслідком невизнання такої податкової звітності, платник податків отримує від податкового органу письмове повідомлення про невизнання звітності як податкової декларації із зазначенням підстав неприйняття звітності з пропозицією подати нову, оформлену належним чином. Тепер платник податків має право вибору: прийняти пропозицію податкового органу (подати нову та сплатити штраф) або оскаржити рішення податкового органу про невизнання податкової звітності.
Наголошуючи на праві вибору, ми насамперед прагнемо пояснити, що в цій ситуації потрібно діяти - наданий законом вибір має бути здійснений платником податків. Адже, як показує практика, згодом такий платник податків може отримати акт невиїзної позапланової перевірки за той податковий період, за який подана звітність не визнана податковою декларацією.
Відповідно буде винесено податкове повідомлення-рішення, та застосовано штраф.
Зверніть увагу! Невизнання податкової звітності не звільняє платника податків від обв’язку сплати визначену у ній суму ПЗ (п. 49.16ПКУ).