• Посилання скопійовано

Якщо ДПІ не визнає податкову звітність - потрібно діяти!

Лист ДПСУ від 27.09.2012 р. №4457/0/71-12/18-8515

Якщо ДПІ не визнає податкову звітність - потрібно діяти!

ДПСУ у своєму Листі розповідає, як мають діяти податкові органи, якщо вважають, що подана податкова звітність не відповідає вимогам ПКУ:

1. Під час прийняття податкової декларації працівник ДПС за місцем обліку зобов'язаний перевірити наявність та достовірність заповнення всіх обов'язкових реквізитів, передбачених п.п. 48.3, 48.4 ПКУ. Інші показники, зазначені в податковій декларації платника податків, до її прийняття перевірці не підлягають.

2. Інспектори, що здійснюють приймання податкової звітності, попереджають платника податків про виявлені недоліки і право невизнання органом ДПС такої податкової звітності (за кодами причин, закріпленими у дод. 6 Методичних рекомендацій, затв. Наказом ДПСУ від 14.06.2012 р №516).

3. Відмовити у прийнятті декларації інспекторам, що здійснюють прийняття податкової звітності, заборонено ПКУ (п. 49.10).

Після попередження платника податків про те, що виявлені недоліки можуть мати наслідком невизнання такої податкової звітності, платник податків  отримує від податкового органу письмове повідомлення про невизнання звітності як податкової декларації із зазначенням підстав неприйняття звітності з пропозицією подати нову, оформлену належним чином. Тепер платник податків має право вибору: прийняти пропозицію податкового органу (подати нову та сплатити штраф) або оскаржити рішення податкового органу про невизнання податкової звітності. 

Наголошуючи на праві вибору, ми насамперед прагнемо пояснити, що в цій ситуації потрібно діяти - наданий законом вибір має бути здійснений платником податків. Адже, як показує практика, згодом такий платник податків може отримати акт невиїзної позапланової перевірки за той податковий період, за який подана звітність не визнана податковою декларацією. 

Відповідно буде винесено податкове повідомлення-рішення, та застосовано штраф. 

Зверніть увагу! Невизнання податкової звітності не звільняє платника податків від обв’язку сплати визначену у ній суму ПЗ (п. 49.16ПКУ).

 

Автор: Канарьова Наталія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Право і відповідальність/Контролюючі органи і перевірки

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Контролюючі органи і перевірки»

  • Скільки часу може тривати планова перевірка ДПС?
    Тривалість планових перевірок ДПС не повинна перевищувати 30 р.дн. для великих платників податків, щодо суб’єктів малого підприємництва – 10 р.дн., інших платників податків – 20 р.дн.
    20.11.2024164
  • Що робити у разі арешту рахунку: поради Мінʼюсту
    У разі арешту рахунку передусім потрібно звернутися до банку, щоб дізнатися, у звʼязку з чим накладено арешт. Банк надасть реквізити виконавчого провадження. За цими даними слід вже звʼязатися з виконавчою службою
    20.11.20241 496
  • УВАГА! ДРС затвердила план комплексних перевірок на 2025 рік
    Незважаючи на те, що "воєнний" мораторій на планові перевірки контролюючих органів поки що діє, деяким з них вже дозволено проводити нагляд. Тому ДРС затвердила та оприлюднила наказ щодо комплексних перевірок на 2025 рік. Він налічує 32037 записів
    18.11.20246 9056
  • Мінімізація податкових ризиків: які заходи впроваджуються ДПС?
    ДПС запроваджує нову систему, яка допомагає мінімізувати податкові ризики, поєднуючи проактивні заходи, спрямовані на запобігання можливим податковим порушенням, та реактивні заходи, спрямовані на виправлення ситуації та запобігання її повторенню
    14.11.2024164
  • Ключові заходи ДПС у межах впровадження Нацстратегії доходів до 2030 року
    Ключовими заходами ДПС у межах впровадження Нацстратегії доходів до 2030 року є зміцнення доброчесності та боротьба з корупцією, підвищення рівня дотримання податкового законодавства, автоматизація роботи з боргами, міжнародна співпраця, цифровізація
    14.11.202460