• Посилання скопійовано

Розбіжності даних ПН та ЄРПН є підставою для проведення перевірки

Лист ДПСУ від 14.12.2012 р. №7123/0/61-12/18-8515

Розбіжності даних ПН та ЄРПН є підставою для проведення перевірки

З введенням Єдиного реєстру податкових накладних (далі - ЄРПН), бухгалтери вже встигли помітити, що сама програма є дуже недосконалою, адже не дає можливості виправляти помилки у вже зареєстрованій податковій накладній.

Податкові органи вказують, що такі помилки є порушенням порядку заповнення податкової накладної, що не дає права покупцю на включення сум ПДВ до ПК та не звільняє продавця від обов'язку включення суми ПДВ, вказаної в податковій накладній, до суми ПЗ за відповідний звітний період.

При цьому, виявлені розбіжності даних податкової накладної та ЄРПН є підставою для проведення органами ДПС документальної позапланової виїзної перевірки продавця та у окремих випадках покупця товарів/послуг.

Дозволимо собі трохи виправити позицію податкового органу, адже порядок дій в такому випадку чітко прописаний в ПКУ по-кроково:

Крок 1. Виявлення розбіжності даних податкової звітності дає право спочатку скласти та надіслати запит платнику податків (пп. 78.1.4, п. 73.3 ПКУ);

Крок 2. Якщо платник не надасть пояснень та їх документальних підтверджень протягом 10 роб. днів, податковий орган має право на проведення позапланової перевірки.

Аналогічні дії вчиняються ДПС в разі отримання скарги про такі порушення заповнення податкової накладної при реєстрації в ЄРПН контрагентом (пп. 78.1.9 ПКУ).

Крім того, у коментованому листі головний податковий орган нагадує, що узагальнюючою податковою консультацією, затвердженою наказом ДПС України від 16.02.2012 р. N 127, було роз'яснено, у разі якщо показники документа, вказані платником при його реєстрації в ЄРПН, не відповідають тим, що містяться у податковій накладній, такий документ не може бути виключений з ЄРПН і не може бути підставою для формування податкового кредиту покупцем. При цьому платник має право зареєструвати в ЄРПН правильно оформлену податкову накладну, яка підлягає включенню до реєстрів виданих та отриманих податкових накладних та відображенню у деклараціях контрагентів.

 

Автор: Канарьова Наталія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Право і відповідальність/Контролюючі органи і перевірки

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Контролюючі органи і перевірки»

  • Скільки часу може тривати планова перевірка ДПС?
    Тривалість планових перевірок ДПС не повинна перевищувати 30 р.дн. для великих платників податків, щодо суб’єктів малого підприємництва – 10 р.дн., інших платників податків – 20 р.дн.
    20.11.2024163
  • Що робити у разі арешту рахунку: поради Мінʼюсту
    У разі арешту рахунку передусім потрібно звернутися до банку, щоб дізнатися, у звʼязку з чим накладено арешт. Банк надасть реквізити виконавчого провадження. За цими даними слід вже звʼязатися з виконавчою службою
    20.11.20241 492
  • УВАГА! ДРС затвердила план комплексних перевірок на 2025 рік
    Незважаючи на те, що "воєнний" мораторій на планові перевірки контролюючих органів поки що діє, деяким з них вже дозволено проводити нагляд. Тому ДРС затвердила та оприлюднила наказ щодо комплексних перевірок на 2025 рік. Він налічує 32037 записів
    18.11.20246 8946
  • Мінімізація податкових ризиків: які заходи впроваджуються ДПС?
    ДПС запроваджує нову систему, яка допомагає мінімізувати податкові ризики, поєднуючи проактивні заходи, спрямовані на запобігання можливим податковим порушенням, та реактивні заходи, спрямовані на виправлення ситуації та запобігання її повторенню
    14.11.2024164
  • Ключові заходи ДПС у межах впровадження Нацстратегії доходів до 2030 року
    Ключовими заходами ДПС у межах впровадження Нацстратегії доходів до 2030 року є зміцнення доброчесності та боротьба з корупцією, підвищення рівня дотримання податкового законодавства, автоматизація роботи з боргами, міжнародна співпраця, цифровізація
    14.11.202460