• Посилання скопійовано

Міндоходів та органи фінкотролю проводитимуть спільні перевірки

У разі планової перевірки одного і того ж підприємства контролюючими органами та органами фінансового контролю всі відомства зобов’язані провести спільну перевірку

Міндоходів та органи фінкотролю проводитимуть спільні перевірки

Територіальні підрозділи Міндоходів та органи фінансового контролю проводитимуть спільні перевірки, щоб максимально зменшити втручання держави у діяльність суб’єктів господарювання

Відповідний порядок координації дій різних установ був затверджений на засіданні Кабінету міністрів.

Зокрема, визначено, що у разі планової перевірки одного і того ж підприємства контролюючими органами та органами фінансового контролю всі відомства зобов’язані провести спільну перевірку. Суб’єкт господарювання повідомляється про візит ревізорів за 10 днів. Між собою всі органи погоджують графік перевірок щоквартально.

«Ми повинні створити такі умови, щоб бізнес приділяв увагу своїй поточній діяльності, а не спілкуванню з контролюючими органами. Чіткий  механізм  узгодження одночасних перевірок сприятиме зменшенню втручання у господарську діяльність суб’єктів господарювання», - заявив Міністр доходів і зборів України Олександр Клименко, представляючи проект порядку на засіданні уряду.

Міністр підкреслив, що зі свого боку Міністерство доходів і зборів максимально скоротило кількість планових перевірок. Так, у четвертому кварталі поточного року планується перевірити тільки 1,3 тис. суб’єктів господарювання.

Всього у 2013 році Міністерство планово перевірило 3,9 тис. підприємств – на 2,5 тис. менше, ніж торік.

З наступного року Міністерство планує впровадити практику проведення  електронних документальних перевірок, завдяки чому платники з низьким ступенем ризику проходитимуть аудит дистанційно. Передбачається, що вже з 1 січня 2014 року цим сервісом зможуть скористатися платники єдиного податку, що перебувають на спрощеній системі оподаткування. З 1 січня 2015 року послуга буде доступна для всіх представники малого та середнього бізнесу, що працюють на загальній системі оподаткування. А з 1 січня 2016 року  -  для всіх категорій платників податків. 

Нагадаємо, механізм електронних перевірок, права та обов’язки платників і податкових аудиторів визначені  у розробленому Міністерством проекті закону  «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо подальшого впровадження електронного сервісу та здійснення електронних перевірок».

Джерело: Міністерство доходів і зборів України

Рубрика: Право і відповідальність/Контролюючі органи і перевірки

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Контролюючі органи і перевірки»