• Посилання скопійовано

Підприємців у сфері енергетики будуть рідше перевіряти

У Держпідприємництві вважають, що зменшення кількості та частоти перевірок в енергетичній сфері істотно полегшить роботу бізнесу

Підприємців у сфері енергетики будуть рідше перевіряти

На опрацювання в Держпідприємництво надійшов проект регуляторного акта, розроблений Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики (НКРЕ), а саме, проект постанови КМУ «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 вересня 2008 року №835».

За результатами опрацювання, Держпідприємництво підтримало необхідність затвердження нових критеріїв оцінки ступеня ризику від провадження господарської діяльності в енергетичній сфері.

З урахуванням запропонованих змін, до суб’єктів господарювання з незначним ступенем ризику будуть віднесені суб’єкти, які провадять діяльність з:

1) постачання електричної енергії за нерегульованим тарифом;

2) виробництва електричної енергії на електроустановках встановленою потужністю до 12 МВт;

3) виробництва теплової енергії на теплоелектроцентралях, ТЕС, АЕС, когенераційних установках та установках з використанням нетрадиційних або поновлюваних джерел енергії на електроустановках встановленою потужністю до 120 Гкал/год;

4) постачання природного газу, газу (метану) вугільних родовищ за нерегульованим тарифом із фактичним обсягом постачання за попередній (календарний) рік до 50 млн куб. м.

Також, згідно зі змінами, при комбінованому виробництві теплової і електричної енергії відповідних суб’єктів буде віднесено до групи суб’єктів з незначним ступенем ризику (наразі при веденні такої діяльності підприємця відносять до суб’єктів із середнім ступенем ризику).

Разом з тим, проектом передбачається зменшення кількості та частоти здійснення перевірок суб’єктів господарювання:

- із середнім ступенем ризику – не частіше одного разу на 3 роки замість одного разу на рік;

- з незначним ступенем ризику – не частіше одного разу на 5 роки замість одного разу на 2 роки.

Що стосується суб’єктів господарювання з високим ступенем ризику, то на сьогодні їх перевіряють, в залежності від особливостей діяльності, один або ж два рази на рік. Проектом пропонується перевіряти таких суб’єктів не частіше ніж один раз на рік.

Джерело: Державна регуляторна служба України

Рубрика: Право і відповідальність/Контролюючі органи і перевірки

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Контролюючі органи і перевірки»