• Посилання скопійовано

Скорочення термінів перевірок бізнесу: законопроект відправлено на повторне читання

2 червня Верховна Рада не набрала достатньої кількості голосів для прийняття у другому читанні і в цілому законопроекту №2418а, що передбачає скорочення термінів перевірок бізнесу

Скорочення термінів перевірок бізнесу: законопроект відправлено на повторне читання

Парламент не набрал достаточного количества голосов для принятия во втором чтении и в целом законопроекта №2418а, предусматривающего сокращение сроков проверок бизнеса. В связи с этим данный документ был отправлен на повторное второе чтение. За принятие такого решения проголосовало 240 депутатов при минимально необходимых 226.

Согласно документу, максимальный срок осуществления плановых проверок уменьшается с 15 до 10 рабочих дней. В отношении субъектов малого бизнеса максимальный срок плановой проверки составит 5 рабочих дней.

Суммарная продолжительность всех плановых проверок, осуществляемых в течение календарного года в отношении субъекта хозяйствования, не может превышать 30 рабочих дней, а в отношении субъекта малого бизнеса — 15 рабочих дней.

Законопроект предусматривает введение нормы, согласно которой орган государственного надзора (контроля) несет ответственность за нарушения прав и законных интересов субъекта хозяйствования.

Предусматривается также введение презумпции правомерности деятельности субъекта хозяйствования в случаях, когда норма закона или другого нормативно-правового акта неоднозначно трактует права и обязанности субъекта хозяйствования или полномочия органа государственного надзора (контроля), вследствие чего возможно принятие решения как в пользу субъекта хозяйствования, так и в пользу органа государственного надзора (контроля).

Согласно законопроекту, контролирующий орган сначала должен сообщить субъекту хозяйствования об ошибках, допущенных в отчетности, а не проводить сразу же внеплановую проверку. Просрочка с подачей отчетности за один период не будет основанием для проведения проверки.

Кроме того, контролирующий орган не сможет проводить повторных проверок по одним и тем же фактам.

Проверяющие органы обязаны на протяжении 15 дней предоставлять бизнесу индивидуальные консультации, при этом, если субъект хозяйствования действовал на основании таких консультаций, то к нему не могут быть применены санкции.

По оценкам авторов законопроекта, его принятие будет содействовать детенизации экономики, позволит сократить количество проверок бизнеса и ограничить вмешательство контролирующих органов в работу бизнеса.

Как сообщалось, Рада приняла законопроект №2418а в первом чтении 12 ноября 2015 года.

Авторами законопроекта являются депутаты Сергей Кираль ("Самопомич"), Виктор Галасюк (Радикальная партия) и Юрий Соловей (БПП).

Джерело: Діло

Рубрика: Право і відповідальність/Контролюючі органи і перевірки

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Контролюючі органи і перевірки»

  • Скільки часу може тривати планова перевірка ДПС?
    Тривалість планових перевірок ДПС не повинна перевищувати 30 р.дн. для великих платників податків, щодо суб’єктів малого підприємництва – 10 р.дн., інших платників податків – 20 р.дн.
    20.11.2024166
  • Що робити у разі арешту рахунку: поради Мінʼюсту
    У разі арешту рахунку передусім потрібно звернутися до банку, щоб дізнатися, у звʼязку з чим накладено арешт. Банк надасть реквізити виконавчого провадження. За цими даними слід вже звʼязатися з виконавчою службою
    20.11.20241 523
  • УВАГА! ДРС затвердила план комплексних перевірок на 2025 рік
    Незважаючи на те, що "воєнний" мораторій на планові перевірки контролюючих органів поки що діє, деяким з них вже дозволено проводити нагляд. Тому ДРС затвердила та оприлюднила наказ щодо комплексних перевірок на 2025 рік. Він налічує 32037 записів
    18.11.20246 9696
  • Мінімізація податкових ризиків: які заходи впроваджуються ДПС?
    ДПС запроваджує нову систему, яка допомагає мінімізувати податкові ризики, поєднуючи проактивні заходи, спрямовані на запобігання можливим податковим порушенням, та реактивні заходи, спрямовані на виправлення ситуації та запобігання її повторенню
    14.11.2024166
  • Ключові заходи ДПС у межах впровадження Нацстратегії доходів до 2030 року
    Ключовими заходами ДПС у межах впровадження Нацстратегії доходів до 2030 року є зміцнення доброчесності та боротьба з корупцією, підвищення рівня дотримання податкового законодавства, автоматизація роботи з боргами, міжнародна співпраця, цифровізація
    14.11.202460