Головна Усі новини Право і відповідальність Контролюючі органи і перевірки

Зменшення "трудових" штрафів та інші зміни щодо перевірок: варіант №3

У Верховній Раді зареєстрований ще один (уже третій по рахунку) законопроект, яким пропонується вдосконалити механізм держнагляду за додержанням законодавства про працю та зменшити "трудові" штрафи

15 лютого у Верховній Раді зареєстровано законопроект №6087 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення процедури державного нагляду (контролю) за додержанням законодавства про працю та відповідальності за правопорушення у цій сфері". Його авторами є група нардепів - Т. Острікова, Р. Семенуха, І. Подоляк, В. Галасюк, О. Кірш, О. Кужель тощо.

Метою цього законопроекту є вдосконалення механізмів державного нагляду (контролю) за додержанням законодавства про працю, підвищення ефективності державного нагляду (контролю) у цій сфері, поліпшення умов для ведення бізнесу, зменшення адміністративного тиску на суб’єктів господарювання, приведення фінансових санкцій за порушення законодавства про працю у відповідність до рівня їх суспільної небезпеки.  

Проектом Закону, зокрема, пропонуються такі зміни: 

  • зниження штрафів за порушення законодавства про працю та посилення відповідальності посадових осіб Держпраці за порушення порядку проведення перевірок роботодавців ;
  • визначення підстав для позапланових перевірок роботодавців;
  • визначення підстав, за яких роботодавець вправі не допустити інспекторів і не нестиме за це відповідальність;
  • визначення критеріїв того, що вважати недопущенням до перевірки та створенням перешкод при її проведенні;
  • закріплення правила, згідно з яким при першому порушенні законодавства про працю роботодавцеві вноситься лише припис, а у разі його невиконання – накладається штраф (крім випадку недопуску інспекторів до перевірки без законної підстави - за це одразу штраф від 1 до 3 прожиткових мінімумів);
  • визначення мінімального граничного строку, який має надаватися роботодавцеві для виконання припису;
  • визначення строків накладення штрафів за порушення трудового законодавства;
  • звуження повноважень органів місцевого самоврядування в частині контролю за додержанням трудового законодавства

У разі прийняття Закон набере чинності з дня, наступного за днем його опублікування, та буде введений в дію через місяць з дня набрання ним чинності.

***

Нагадаємо, що це не єдиний законопроект, який має на меті удосконалення системи держнагляду та зменшення штрафів. Ще 25 січня у Верховній Раді був зареєстрований законопроект О. Продан №5711 (більше тут), а згодом й альтернативний йому законопроект №5711-1 (про нього читайте тут). Який з них буде прийнятий і чи буде хоч якийсь прийнято взагалі - покаже час! Стежте за оновленням новин!

Автор:
«Дебет-Кредит»
Джерело
Верховна Рада України
Рубрика:
Право і відповідальність / Контролюючі органи і перевірки
Теги:
Відповідальність , Перевірки , Штрафи , Трудові відносини

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 1

Новини по темі

Консультації по темі