Про це було сказано в повідомленні Ради бізнес-омбудсмена, - пише "Дело".
Бізнесу вдалося повернути 1,1 млрд грн.
“Порівняно з минулим роком кількість звернень на дії прокуратури збільшилася на 60%”, — повідомили в Раді.
Найчастіше бізнес непокоїли податкові питання — 45% від загальної кількості звернень. Водночас, кількість скарг на дії фіскалів знизилася на 16% у порівнянні з попереднім кварталом. Крім того, бізнес активно скаржився на дії органів місцевого самоврядування, силових структур і митні питання.
Основним джерелом звернень (70% скарг) залишилися представники малого і середнього бізнесу, які працюють у сферах торгівлі, промисловості, сільського господарства і нерухомості. Найактивніше зверталися підприємці з Києва (98), Київської (23), Одеської (23) і Харківської (20) областей.
73% скарг подали українські компанії. Примітно, що в порівнянні з минулим кварталом на 25% збільшилася кількість звернень від компаній з іноземними інвестиціями.
Найбільше скарг надійшло на Державну фіскальну службу України (53%) та органи місцевого самоврядування (9%). Вдвічі зменшилася кількість скарг на державні компанії, а Міністерство інфраструктури і державні фонди вибули зі списку держорганів, на які скаржилися найчастіше.
Держоргани виконали 86% рекомендацій бізнес-омбудсмена до кінця першого кварталу.
“Держоргани повинні активніше виконувати рекомендації з наших системних звітів, щоб бізнес-клімат в країні швидше змінився на краще”, — зазначив бізнес-омбудсмен Альгірдас Шемета.