• Посилання скопійовано

Силовики проводять обшуки в 15 областях у податківців

Силовики проводять більше 400 обшуків в 15 обласних центрах у чиновників податкових органів часів колишнього президента України Віктора Януковича

Силовики проводять обшуки в 15 областях у податківців

Про це на брифінгу, який транслював телеканал "112 Україна", заявили глава МВС Арсен Аваков і військовий прокурор України Анатолій Матіос.

"Я думаю, що це найбільша антикорупційна операція, яка проходила і проходить дотепер у масштабах країни. Близько 96 млрд грн збитку державі група виявила. І зараз тут розташований штаб, тому що тут у спеціальному оперативному режимі проходить координація затримання підозрюваних по всій країні. Тут їх будуть приймати, Анатолій (Матіос) їх буде направляти в суд", - заявив Аваков.

Як розповів головний військовий прокурор Анатолій Матіос, на даний момент проводяться 454 обшуки, з яких 220 квартир, що належать фігурантам, 54 будинки, 36 гаражів, 21 об'єкт нерухомості, 85 автомобілів, юридичні особи і підприємства у вигляді елеваторів, заводів, фабрик.

"На даний момент понад 1700 співробітників Нацполіції і близько 500 військових прокурорів проводять 454 обшуки на території 15 областей держави, відбувається одномоментне затримання низки осіб, які зараз у зв'язку з необхідністю їх доставки в суд для обрання запобіжного заходу, завдяки можливостям і сприянням МВС, Нацгвардії, будуть доставлятися авіатранспортом сюди з врученням підозр і відправкою до Печерського суду для розгляду по суті наших клопотань про обрання запобіжного заходу - арешт", - заявив Матіос.

За словами Матіоса, частина людей вже затримані, їм обирається запобіжний захід.

"Зараз відбувається операція щодо перших керівників та їх заступників всіх 15 обласних управлінь Міністерства доходів і зборів на той момент, так званих державних податкових адміністрацій, які мали пряме відношення до організації функціонування так званих податкових майданчиків, вони ж програмні підприємства, вони ж транзитери для податкових ям, у результаті чого держава недоотримала,.. а фактично злочинна організація Януковича, Клименка та тих, хто досі перебував в Україні, змогла збагатитися за рахунок платників податків на доведену слідством суму у 97 млрд грн", - пояснив військовий прокурор.

На даний момент затримано 23 чиновників. Матіос перерахував їхні посади:

"Колишній глава Міндоходів у Дніпропетровській області, колишній начальник Міндоходів, це обласні керівники, Луганська область, глава податкової АР Крим, кілька керівників майже всіх районів Києва податкових інспекцій, вони за статусом фактично дорівнюють податковим областям, заступники Полтавської податкової адміністрації, заступник начальника Міністерства доходів і зборів у Харківській області, начальники податкової Полтави, начальник управління Державної податкової адміністрації в Харківській області, голова Державної податкової адміністрації в Харківській області генерал-лейтенант Денисюк. Обшуки також проводяться щодо керівництва податкових адміністрацій інших областей, в тому числі Одеси, фактично за місцем знаходження всіх податкових майданчиків, куди заганяли підприємства реального сектора економіки".

Глави силових відомств також роз'яснили, що це тільки перша хвиля затримань за цим провадженням.

"Ми припускаємо притягнути до відповідальності працівників органів прокуратури, працівників органів СБУ та працівників державних податкових адміністрацій. Без цього триєдиного спрута в державі не почалася б війна, тому що пограбування держави на такі мільярди гривень внаслідок тотального збагачення людей, які досі перебували в країні", - зазначив Матіос.

Додамо, що мова йде про статті КК "Сприяння існуванню злочинної організації", "Участь у злочинній організації" та "Зловживання службовим становищем, яке тягне за собою матеріальний збиток".

"Для кожного із затриманих фігурантів все готово зараз, у даний момент. Частину людей, затриманих у Києві, вже відправлено до Печерського суду для розгляду клопотань про арешт. Частині вручаються підозри, частину доставляють зараз, це особливий топ, Дніпро, Харків, Одеса, яких ми дуже чекаємо, тому що це люди, які цілком обізнані, зараз не при владі", - зазначив військовий прокурор.

Джерело: 112.ua

Рубрика: Право і відповідальність/Контролюючі органи і перевірки

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Контролюючі органи і перевірки»

  • Скільки часу може тривати планова перевірка ДПС?
    Тривалість планових перевірок ДПС не повинна перевищувати 30 р.дн. для великих платників податків, щодо суб’єктів малого підприємництва – 10 р.дн., інших платників податків – 20 р.дн.
    20.11.2024166
  • Що робити у разі арешту рахунку: поради Мінʼюсту
    У разі арешту рахунку передусім потрібно звернутися до банку, щоб дізнатися, у звʼязку з чим накладено арешт. Банк надасть реквізити виконавчого провадження. За цими даними слід вже звʼязатися з виконавчою службою
    20.11.20241 523
  • УВАГА! ДРС затвердила план комплексних перевірок на 2025 рік
    Незважаючи на те, що "воєнний" мораторій на планові перевірки контролюючих органів поки що діє, деяким з них вже дозволено проводити нагляд. Тому ДРС затвердила та оприлюднила наказ щодо комплексних перевірок на 2025 рік. Він налічує 32037 записів
    18.11.20246 9626
  • Мінімізація податкових ризиків: які заходи впроваджуються ДПС?
    ДПС запроваджує нову систему, яка допомагає мінімізувати податкові ризики, поєднуючи проактивні заходи, спрямовані на запобігання можливим податковим порушенням, та реактивні заходи, спрямовані на виправлення ситуації та запобігання її повторенню
    14.11.2024166
  • Ключові заходи ДПС у межах впровадження Нацстратегії доходів до 2030 року
    Ключовими заходами ДПС у межах впровадження Нацстратегії доходів до 2030 року є зміцнення доброчесності та боротьба з корупцією, підвищення рівня дотримання податкового законодавства, автоматизація роботи з боргами, міжнародна співпраця, цифровізація
    14.11.202460