• Посилання скопійовано

За ініціативою ДФС проведено лише кожну четверту позапланову перевірку

За даними ДФСУ, лише кожну четверту позапланову перевірку проведено у цьому році за ініціативою ДФС (1,8 тис. із 7,8 тис.). Решту – 6 тис. позапланових перевірок (77%) – здійснено з причин, що від ДФС не залежали

За ініціативою ДФС проведено лише кожну четверту позапланову перевірку

Кількість виходів податківців до платників податків для здійснення контрольних заходів у порівнянні з півріччям попереднього року скоротилась на 8% (з 14,1 тис. до 13 тис. заходів). Про це йдеться у повідомленні на сайті ДФС.

Зокрема, майже вполовину за І півріччя зменшилась кількість зустрічних звірок: зі 4,8 тис. минулого року до 2,6 тис. поточного року.

Лише кожну четверту позапланову перевірку проведено у цьому році за ініціативою ДФС (1,8 тис. зі 7,8 тис.). Решту – 6 тис. позапланових перевірок (77%) – здійснено з причин, що від ДФС не залежали:

  • у зв’язку з припиненням/ліквідацією платників податків (3,4 тис.);
  • за повідомленнями банків про порушення строків розрахунків у сфері ЗЕД (1,8 тис.);
  • на звернення платників податків (0,5 тис.);
  • за судовими рішеннями суду (слідчого судді) про призначення перевірки (0,3 тисячі).

Також у І півріччі 2018 р. проведено 2,6 тис. планових перевірок, що на 8% більше, ніж за аналогічний період минулого року (2,4 тис.).

Для таких перевірок відбираються платники, які мають ризики щодо несплати податків та зборів, невиконання іншого законодавства, контроль за яким покладено на контролюючі органи.

При цьому увага зосереджена на найбільш «ризикових» суб’єктах господарювання зі значними обсягами проведених операцій, тобто на великому бізнесі.

За наслідками проведених перевірок донараховано грошових зобов’язань 22,6 млрд грн, що удвічі більше обсягу донарахувань за цей період минулого року (10,1 млрд грн). З них за плановими перевірками  донараховано 10,6 млрд грн, що в 2,4 раза більше рівня минулого року (4,4 млрд грн), за позаплановими – 11,9 млрд грн, що удвічі більше, ніж у минулому році (5,7 млрд гривень).

Джерело: ДФСУ

Рубрика: Право і відповідальність/Контролюючі органи і перевірки

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Контролюючі органи і перевірки»