• Посилання скопійовано

Довідка про відсутність заборгованості: як отримати?

Податківці навели правила оформлення запиту, щоб вони не відмовили в отриманні довідки

Довідка про відсутність заборгованості: як отримати?

ДФСУ розповідає, що відсутність боргів перед бюджетом та прозоре ведення бізнесу – давно стали трендом для більшості українських підприємств. Адже успішна та ефективна співпраця з компаньйонами, участь у тендерах публічних закупівель, отримання бюджетного фінансування, тощо, практично  неможливі для тих, хто не сплачуєш свої податкові зобов’язання.

Тому, довідка про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи – є, фактично, перепусткою для успішної роботи підприємств. Адже за наявності боргів перед державою – така довідка не надається.

З часу запровадження державної політики у сфері надання адміністративних послуг, ДФСУ здійснено низку важливих кроків у напрямі оптимізації своєї роботи, зокрема, щодо розширення опцій електронних сервісів. Відтак, отримати довідку про відсутність податкового боргу платникам стало можливо в електронній формі просто зі свого електронного кабінету. Говорити про те, що це  дозволяє отримати інформацію про стан розрахунків із бюджетом в режимі реального часу, оперативно, економлячи час та ресурси, а відтак, забезпечити ефективне середовище для ведення господарської діяльності – банально. Але це – факт.

Механізм подачі заявки про надання довідки через приватну частину «Електронного кабінету», з використанням ЕЦП будь-якого акредитованого центру сертифікації ключів, визначено «Порядком надання довідки про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи» (Порядок №733).

Щоденно, команда Офісу відмічає позитивну динаміку активності отримання довідок про відсутність заборгованості саме в електронній формі.

Проте, не буває і без відмов. І мова не лише про наявність податкового боргу, який  є підставою для відмови контролюючих органів у наданні довідки. Причина досить проста – формальні помилки, які допускають платники податків під час заповнення заяви.

Найпоширенішою помилкою, що допускається під час складання запиту, є – невідповідність посилання на нормативно-правовий акт, яким передбачено необхідність підтвердження відсутності заборгованості з платежів.

Наприклад, платники посилаються на Порядок №733, який лише регламентує процес розгляду заявки та надання довідки, а не є підставою для її видачі, тощо.

Тому, аби уникнути непорозумінь або відмов у наданні довідки про відсутність заборгованості, Офіс великих платників наголошує про необхідність посилання на нормативно-правовий акт, згідно з яким таку довідку необхідно надати до контрагента. Перелік таких актів можна знайти тут.

Також, варто зазначити, що за потреби застосування паперової форми довідки у конкретних умовах ведення господарської діяльності, довідку про відсутність заборгованості платниками, які обслуговуються в Офісі великих платників, можна отримати в будь-якому нашому відокремленому структурному підрозділі.

І пам’ятайте, у разі виникнення проблемних запитань, команда Офісу завжди готова надати будь-які роз’яснення щодо отримання довідки  та прийти на допомогу.

Джерело: ДПС по роботі з великими платниками податків

Рубрика: Право і відповідальність/Контролюючі органи і перевірки

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Контролюючі органи і перевірки»

  • Скільки часу може тривати планова перевірка ДПС?
    Тривалість планових перевірок ДПС не повинна перевищувати 30 р.дн. для великих платників податків, щодо суб’єктів малого підприємництва – 10 р.дн., інших платників податків – 20 р.дн.
    20.11.2024164
  • Що робити у разі арешту рахунку: поради Мінʼюсту
    У разі арешту рахунку передусім потрібно звернутися до банку, щоб дізнатися, у звʼязку з чим накладено арешт. Банк надасть реквізити виконавчого провадження. За цими даними слід вже звʼязатися з виконавчою службою
    20.11.20241 503
  • УВАГА! ДРС затвердила план комплексних перевірок на 2025 рік
    Незважаючи на те, що "воєнний" мораторій на планові перевірки контролюючих органів поки що діє, деяким з них вже дозволено проводити нагляд. Тому ДРС затвердила та оприлюднила наказ щодо комплексних перевірок на 2025 рік. Він налічує 32037 записів
    18.11.20246 9206
  • Мінімізація податкових ризиків: які заходи впроваджуються ДПС?
    ДПС запроваджує нову систему, яка допомагає мінімізувати податкові ризики, поєднуючи проактивні заходи, спрямовані на запобігання можливим податковим порушенням, та реактивні заходи, спрямовані на виправлення ситуації та запобігання її повторенню
    14.11.2024164
  • Ключові заходи ДПС у межах впровадження Нацстратегії доходів до 2030 року
    Ключовими заходами ДПС у межах впровадження Нацстратегії доходів до 2030 року є зміцнення доброчесності та боротьба з корупцією, підвищення рівня дотримання податкового законодавства, автоматизація роботи з боргами, міжнародна співпраця, цифровізація
    14.11.202460