• Посилання скопійовано

Коли ДФС може коригувати план перевірок? - рішення ВС

Коригування плану з проведення перевірки за новою датою такої перевірки, в цьому ж році, всіляко суперечить нормам Закону

Коли ДФС може коригувати план перевірок? - рішення ВС

В публікації розглянемо судову практику стосовно питання: чи може контролюючий орган змінювати дату запланованої документальної планової перевірки?

Наразі, на сьогодні винесено рішення  суду в якому є відповідь на таке питання. А отже, розглянемо цей випадок більш детально.

Як зазначено в матеріалах справи: позивач оскаржив наказ (далі - наказ-2) контролюючого органу про зміну дати проведення перевірки.

Зокрема, контролюючим органом на підставі плану графіку проведення документальних планових перевірок СГД, було прийнято наказ (далі - наказ-1) на проведення перевірки. Своєю чергою, підприємство не допустило контролюючий орган до перевірки та подало на оскарження наказу до суду.

Проте, відповідні суди зробили висновок про законність прийнятого контролюючим органом наказу-1.

Наразі, контролюючим органом було прийнято наказ-2 про внесення змін до наказу-1. Ці зміни стосувалися строку проведення перевірки.

Судом було проведено аналіз приписів ПКУ, Порядку формування плану - графіку проведення перевірок (далі Порядок) та ЗУ «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» з приводу законності прийняття наказу-2.

За результатами аналізу, судом зроблені висновки стосовно того, що контролюючий орган має право коригувати план перевірок, але виключно у двох випадках, а саме:

  • якщо вносяться зміни в назві підприємства;
  • якщо виправляється технічна помилка.

Такі випадки, які дають можливість здійснювати коригування плану перевірок, визначені ч.1 ст.5 Закону.

Отже, такі коригування до плану-графіку перевірок може вносити контролюючий орган.

Окрім того, судом було зазначено, що коригування плану стосовно проведення перевірки за новою датою такої перевірки у цьому ж році, всіляко суперечить нормам Закону.

Таким чином, відповідно до вищезазначеного, судом було визнано такий наказ-2 протиправним та таким який вичерпав свою дію, тобто завершився строк проведення такої перевірки, який зазначено у наказі-2.

Наталія Сухарева, керівник податкового та митного департаменту

юридичного об’єднання ID Legal Group

Джерело: ID Legal Group

Рубрика: Право і відповідальність/Контролюючі органи і перевірки

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Контролюючі органи і перевірки»

  • Скільки часу може тривати планова перевірка ДПС?
    Тривалість планових перевірок ДПС не повинна перевищувати 30 р.дн. для великих платників податків, щодо суб’єктів малого підприємництва – 10 р.дн., інших платників податків – 20 р.дн.
    20.11.2024168
  • Що робити у разі арешту рахунку: поради Мінʼюсту
    У разі арешту рахунку передусім потрібно звернутися до банку, щоб дізнатися, у звʼязку з чим накладено арешт. Банк надасть реквізити виконавчого провадження. За цими даними слід вже звʼязатися з виконавчою службою
    20.11.20241 536
  • УВАГА! ДРС затвердила план комплексних перевірок на 2025 рік
    Незважаючи на те, що "воєнний" мораторій на планові перевірки контролюючих органів поки що діє, деяким з них вже дозволено проводити нагляд. Тому ДРС затвердила та оприлюднила наказ щодо комплексних перевірок на 2025 рік. Він налічує 32037 записів
    18.11.20247 0156
  • Мінімізація податкових ризиків: які заходи впроваджуються ДПС?
    ДПС запроваджує нову систему, яка допомагає мінімізувати податкові ризики, поєднуючи проактивні заходи, спрямовані на запобігання можливим податковим порушенням, та реактивні заходи, спрямовані на виправлення ситуації та запобігання її повторенню
    14.11.2024166
  • Ключові заходи ДПС у межах впровадження Нацстратегії доходів до 2030 року
    Ключовими заходами ДПС у межах впровадження Нацстратегії доходів до 2030 року є зміцнення доброчесності та боротьба з корупцією, підвищення рівня дотримання податкового законодавства, автоматизація роботи з боргами, міжнародна співпраця, цифровізація
    14.11.202460