• Посилання скопійовано

Незабаром банки будуть списувати кошти з рахунків за наявності податкового боргу

Мінфін разом з НБУ планує налагодити електронний обмін інформацією між банками та ДФС, щоб прискорити безспірне списання коштів з рахунків бізнесу в рахунок сплати податкових боргів (включаючи ЄСВ)

Незабаром банки будуть списувати кошти з рахунків за наявності податкового боргу

Как сообщает UBR, Министерство финансов в сотрудничестве с НБУ планирует наладить электронный обмен информацией между банками и Государственной налоговой службой, чтобы ускорить бесспорное списание средств со счетов бизнеса в счет уплаты налоговых долгов, включая ЕСВ. Соответствующие изменения содержит проект распоряжения Минфина, который на днях разослали украинским финучреждениям для ознакомления.

В пояснительной записке к документу его авторы уточняют, что нынешний порядок приводит к значительным проволочкам и солидным издержкам. Ведь после получения решения суда о взыскании налогового долга с предпринимателя, работники ГФС готовят инкассовые поручения для банков в бумажном виде, а затем отправляют их почтой.

Чтобы ускорить процесс и сократить трудозатраты, чиновники предлагают запустить электронный обмен информацией: формировать платежки в электронном виде и таким же образом отправлять их финансистам.

Порядок предусматривает, что распоряжения должны отсылаться не позднее, чем за 3 часа до окончания банковского дня. А банк после небольшой проверки на подлинность должен полностью или частично выполнить распоряжение не позднее следующего банковского дня и уведомить об этом ГФС.

Джерело: UBR

Рубрика: Право і відповідальність/Контролюючі органи і перевірки

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Контролюючі органи і перевірки»

  • Скільки часу може тривати планова перевірка ДПС?
    Тривалість планових перевірок ДПС не повинна перевищувати 30 р.дн. для великих платників податків, щодо суб’єктів малого підприємництва – 10 р.дн., інших платників податків – 20 р.дн.
    20.11.2024164
  • Що робити у разі арешту рахунку: поради Мінʼюсту
    У разі арешту рахунку передусім потрібно звернутися до банку, щоб дізнатися, у звʼязку з чим накладено арешт. Банк надасть реквізити виконавчого провадження. За цими даними слід вже звʼязатися з виконавчою службою
    20.11.20241 495
  • УВАГА! ДРС затвердила план комплексних перевірок на 2025 рік
    Незважаючи на те, що "воєнний" мораторій на планові перевірки контролюючих органів поки що діє, деяким з них вже дозволено проводити нагляд. Тому ДРС затвердила та оприлюднила наказ щодо комплексних перевірок на 2025 рік. Він налічує 32037 записів
    18.11.20246 9016
  • Мінімізація податкових ризиків: які заходи впроваджуються ДПС?
    ДПС запроваджує нову систему, яка допомагає мінімізувати податкові ризики, поєднуючи проактивні заходи, спрямовані на запобігання можливим податковим порушенням, та реактивні заходи, спрямовані на виправлення ситуації та запобігання її повторенню
    14.11.2024164
  • Ключові заходи ДПС у межах впровадження Нацстратегії доходів до 2030 року
    Ключовими заходами ДПС у межах впровадження Нацстратегії доходів до 2030 року є зміцнення доброчесності та боротьба з корупцією, підвищення рівня дотримання податкового законодавства, автоматизація роботи з боргами, міжнародна співпраця, цифровізація
    14.11.202460