• Посилання скопійовано

Як податківці виявляють нереальні операції у великих платників?

Податківці з Офісу великих платників встановили у ланцюзі постачання факт придбання неіснуючого товару підприємством-покупцем

Як податківці виявляють нереальні операції у великих платників?

Фахівці Офісу великих платників під час виїзної перевірки підприємства-постачальника спортивного одягу відомого бренду встановили у ланцюзі постачання факт підміни товару підприємством-покупцем.

Суть справи така: підприємство-покупець, «придбав» одяг у відомого магазину спортивного бренду на 2 млн грн, при цьому ні місць для зберігання, ні продавців для його реалізації не мав. Та й вантажівка з брендовим товаром, як з’ясувалося, до нього так і не дісталася.

Так, під час перевірки підприємства, для з’ясування всіх обставин справи, фахівці Офісу надіслали запити до Державних реєстрів нерухомого  майна, для підтвердження можливості підприємством-покупцем зберігати таку кількість товару на складах. Відповідь отримали про відсутність як офісного, так і складського приміщень у цього підприємства.

Управління патрульної поліції однієї з областей України повідомило, що транспортний засіб підприємства-постачальника, з номерним знаком вказаним у товарно-транспортній  накладній, до місця поставки товару у зазначений період також не приїжджав.

А під час дослідження наданих підприємством документів з’ясувалося, що товар у різних містах України відпускала одна і та ж людина, що фізично здійснити неможливо.

Так, за проведеним аналізом, фахівцями Офісу великих платників встановлено відсутність виробничо-складських приміщень у підприємця-покупця, матеріально-технічної бази, наявності трудових ресурсів, основних фондів та іншого майна, необхідного для здійснення господарської операції у обсягах, зазначених у документах наданих до перевірки.

З огляду на це, за наявних документів підтвердити відвантаження підприємством-постачальником спортивного одягу на суму понад 2 млн грн на підприємство-замовника неможливо. Тобто, товари від підприємства-постачальника не могли бути отримані.

За результатами проведених фахівцями Офісу контрольно-перевірочних заходів, магазину донараховано понад півмільйона гривень податків.

Джерело: ДПС по роботі з великими платниками податків

Рубрика: Право і відповідальність/Контролюючі органи і перевірки

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Контролюючі органи і перевірки»

  • Скільки часу може тривати планова перевірка ДПС?
    Тривалість планових перевірок ДПС не повинна перевищувати 30 р.дн. для великих платників податків, щодо суб’єктів малого підприємництва – 10 р.дн., інших платників податків – 20 р.дн.
    20.11.2024144
  • Що робити у разі арешту рахунку: поради Мінʼюсту
    У разі арешту рахунку передусім потрібно звернутися до банку, щоб дізнатися, у звʼязку з чим накладено арешт. Банк надасть реквізити виконавчого провадження. За цими даними слід вже звʼязатися з виконавчою службою
    20.11.20241 387
  • УВАГА! ДРС затвердила план комплексних перевірок на 2025 рік
    Незважаючи на те, що "воєнний" мораторій на планові перевірки контролюючих органів поки що діє, деяким з них вже дозволено проводити нагляд. Тому ДРС затвердила та оприлюднила наказ щодо комплексних перевірок на 2025 рік. Він налічує 32037 записів
    18.11.20246 6406
  • Мінімізація податкових ризиків: які заходи впроваджуються ДПС?
    ДПС запроваджує нову систему, яка допомагає мінімізувати податкові ризики, поєднуючи проактивні заходи, спрямовані на запобігання можливим податковим порушенням, та реактивні заходи, спрямовані на виправлення ситуації та запобігання її повторенню
    14.11.2024162
  • Ключові заходи ДПС у межах впровадження Нацстратегії доходів до 2030 року
    Ключовими заходами ДПС у межах впровадження Нацстратегії доходів до 2030 року є зміцнення доброчесності та боротьба з корупцією, підвищення рівня дотримання податкового законодавства, автоматизація роботи з боргами, міжнародна співпраця, цифровізація
    14.11.202459