Головна Усі новини Право і відповідальність Контролюючі органи і перевірки

Знайомимося з новими критеріями відбору для перевірок ПФУ. Оприлюднено текст постанови

Уряд визначив нові критерії для перевірок ПФУ. Проте текст постанови КМУ, якою вони затверджені, з'явився лише тепер. Тож тепер розкажемо детальніше, що це за критерії

Ми вже повідомляли, що 17 липня Уряд визначив нові критерії для перевірок ПФУ. Проте текст постанови КМУ, якою вони затверджені, з'явився лише тепер. Тож тепер розкажемо детальніше, що це за критерії.

Згідно з постановою КМУ від 17.07.2019 р. № 632 до критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності у сфері загальнообов’язкового державного пенсійного страхування, належать:

 1. дотримання суб’єктом господарювання вимог законодавства у сфері загальнообов’язкового державного пенсійного страхування;

 2. кількість позапланових заходів державного нагляду (контролю), проведених щодо суб’єкта господарювання протягом останніх трьох років, що передують плановому періоду, з підстав, передбачених абзацами третім, п’ятим, сьомим, дев’ятим частини першої статті 6 Закону №877, за результатами яких виявлено порушення.

До ризиків настання негативних наслідків від провадження господарської діяльності відносять:

 • подання суб’єктом господарювання недостовірних  відомостей до реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування;
 • невиконання суб’єктом господарювання приписів щодо усунення порушень, виявлених під час попередніх заходів державного нагляду (контролю)  (планових/позапланових), виданих відповідно до п. 4 частини першої ст. 13-1 Закону про ЄСВ;
 • порушення строків подання або  неподання передбаченої законодавством звітності органам ПФУ платниками збору на обов’язкове державне пенсійне страхування, яка передбачена законодавством.

Віднесення суб’єкта господарювання до високого, середнього або незначного ступеня ризику проводитиметься з урахуванням суми балів, нарахованих за всіма критеріями, за такою шкалою:

 • від 41 до 100 балів — до високого ступеня ризику;
 • від 21 до 40 балів — до середнього ступеня ризику;
 • від 0 до 20 балів — до незначного ступеня ризику.

Відповідно планові заходи державного нагляду (контролю) за діяльністю суб’єктів господарювання будуть проводитися органами ПФУ з такою періодичністю:

 • з високим ступенем ризику — не частіше ніж один раз на два роки;
 • із середнім ступенем ризику — не частіше ніж один раз на три роки;
 • з незначним ступенем ризику — не частіше ніж один раз на п’ять років.

Якщо за результатами планових та позапланових заходів державного нагляду (контролю) протягом останніх шести років для суб’єктів господарювання, які віднесені до середнього ступеня ризику, та протягом останніх десяти років для суб’єктів господарювання, які віднесені до незначного ступеня ризику, у суб’єкта господарювання не виявлено суттєвих порушень вимог законодавства у сфері загальнообов’язкового державного пенсійного страхування, наступний плановий захід державного нагляду (контролю) щодо такого суб’єкта господарювання проводиться не раніше ніж через період, установлений для відповідного ступеня ризику, збільшений в 1,5 раза.

Постанову № 632 було опубліковано в "Урядовому кур'єрі" від 27.07.2019 р. №142. Саме з 27 липня вона набрала чинності. 

Автор:
Волос Наталія
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Право і відповідальність / Контролюючі органи і перевірки
Теги:
Пенсійний фонд , Перевірки

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі: 1

Новини по темі

Консультації по темі

Хочете отримувати

найважливіші новини від «Дебету-Кредиту»?