• Посилання скопійовано

Чому закон про «кешбек» виключає шахрайство з чеками? - інформація від ДПС

Якщо інформація про розрахункову операцію, яка буде надана споживачем, не підтвердиться наявною інформацією з фіскальної пам'яті РРО та інформаційних баз ДПС, тільки тоді можна говорити про те, що наданий чек є «неправильним»

Чому закон про «кешбек» виключає шахрайство з чеками? - інформація від ДПС

У податковій запевняють, що закон про "кешбек", згідно з яким покупці зможуть звертатися зі скаргами до Податкової про "неправильний" чек, виключає можливість для маніпуляцій і не зашкодить бізнесу. Про це йдеться у відповіді ДПС на запит ЕП.

Як заявили в прес-службі Податкової, зараз в РРО інформація про проведену розрахункову операцію не тільки передається до контролюючого органу, а й залишається у фіскальній пам'яті РРО.

"Якщо інформація про проведену з порушенням розрахункову операцію, яка буде надана споживачем, не підтвердиться наявною інформацією з фіскальної пам'яті РРО та інформаційних баз ДПС, тільки тоді можна говорити про те, що наданий чек є "неправильним", - йдеться у відповіді.

"Практично неможливо підробити чек РРО таким чином, щоб в ньому збіглися всі реквізити справжнього чека з цього РРО (зокрема, номер чека саме для цього РРО, дата і час створення такого чека і т.п.) і при цьому інформація про нього була відсутня у фіскальній пам’яті РРО", - підкреслюють в ДПС.

Ще складніше, відзначають податківці, підробити чеки в "програмному РРО".

"Підробити такий чек неможливо, оскільки він буде фіскалізований на сервері контролюючого органу. Крім того, частина фіскального номера такого чека буде формуватися самим пристроєм (смартфоном, планшетом, комп'ютером), а інша частина - сервером контролюючого органу.

У Податковій також заявили ЕП, що "не мають права обмежувати конституційні права громадян на звернення про порушення".

"Подання недобросовісним споживачем скарги до контролюючого органу з метою неправомірного отримання "кешбека" практично виключається необхідністю повної ідентифікації такого скаржника в Електронному кабінеті.

Тобто, такий покупець фактично погоджується з тим, що податкова служба буде перевіряти не тільки правомірність дій продавця щодо нього, але, в першу чергу, буде оцінювати достовірність документів, що додаються до скарги. Це зводить ризики можливих маніпуляцій з їх підробкою до мінімуму", - впевнені в ДПС.

Як відомо, Верховна Рада напередодні ухвалила законопроект №1073 про кешбек і зараз він чекає на підпис президента.

Відповідно до закону, якщо підприємець видав покупцеві повністю або частково не фіскалізований чек (чек, який не був зареєстрований на сервері Податкової, ЕП) на один або кілька товарів, кожен з яких дорожче 850 грн, покупець може написати скаргу в Податкову.

Якщо в результаті перевірки ДПС цей факт підтвердиться, підприємець заплатить штраф в розмірі 150% від вартості товару, проданого не по чеку. Частину штрафу в якості винагороди отримає покупець, частину - державний бюджет.

Раніше власник інтернет-магазину Rozetka.ua Владислав Чечоткін розкритикував законопроект по "кешбек".

"Немає обмежень на кількість заяв, немає відповідальності для заявника, немає відповідальності податкової (правильний або неправильний чек вони вирішують на свій розсуд). Зате є потенційний штраф для бізнесу в 250% і завжди, за кожною скаргою, 100% проблеми з позаплановою перевіркою для підприємця", - зазначив він.

"Ми в Rozetka категорично не підтримуємо цей закон... Скоро перевірки будуть у всіх, до кого захочуть прийти. Тому я закликаю бізнес не мовчати", - підкреслив Чечоткін.

Щоб дізнатися про всі нововведення, які стосуються фізосіб-підприємців, читайте: ФОПам приготуватися. 16 головних інновацій в законах про касові апарати (РРО) та "кешбек"

Джерело: Економічна правда

Рубрика: Право і відповідальність/Контролюючі органи і перевірки

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Контролюючі органи і перевірки»

  • Скільки часу може тривати планова перевірка ДПС?
    Тривалість планових перевірок ДПС не повинна перевищувати 30 р.дн. для великих платників податків, щодо суб’єктів малого підприємництва – 10 р.дн., інших платників податків – 20 р.дн.
    20.11.2024164
  • Що робити у разі арешту рахунку: поради Мінʼюсту
    У разі арешту рахунку передусім потрібно звернутися до банку, щоб дізнатися, у звʼязку з чим накладено арешт. Банк надасть реквізити виконавчого провадження. За цими даними слід вже звʼязатися з виконавчою службою
    20.11.20241 512
  • УВАГА! ДРС затвердила план комплексних перевірок на 2025 рік
    Незважаючи на те, що "воєнний" мораторій на планові перевірки контролюючих органів поки що діє, деяким з них вже дозволено проводити нагляд. Тому ДРС затвердила та оприлюднила наказ щодо комплексних перевірок на 2025 рік. Він налічує 32037 записів
    18.11.20246 9356
  • Мінімізація податкових ризиків: які заходи впроваджуються ДПС?
    ДПС запроваджує нову систему, яка допомагає мінімізувати податкові ризики, поєднуючи проактивні заходи, спрямовані на запобігання можливим податковим порушенням, та реактивні заходи, спрямовані на виправлення ситуації та запобігання її повторенню
    14.11.2024165
  • Ключові заходи ДПС у межах впровадження Нацстратегії доходів до 2030 року
    Ключовими заходами ДПС у межах впровадження Нацстратегії доходів до 2030 року є зміцнення доброчесності та боротьба з корупцією, підвищення рівня дотримання податкового законодавства, автоматизація роботи з боргами, міжнародна співпраця, цифровізація
    14.11.202460