• Посилання скопійовано

Як податківці боряться з незадекларованими доходами ФОП через «Prozorro»?

Протягом 2019 року через «Prozorro» київські податківці встановили 4 ФОП, які не задекларували отримані доходи, і донарахували податків на суму 7,5 млн грн

Як податківці боряться з незадекларованими доходами ФОП через «Prozorro»?

Ринок публічних закупівель в Україні,  останні три роки, розвивається дуже швидко завдяки появі електронної системи Prozorro, яка стала обов’язковою у 2016 році згідно із Законом  «Про публічні закупівлі».

Постачальникам стало значно простіше працювати на цьому ринку, знайти цікаву закупівлю, подати пропозицію та виграти торги.

В Україні дозволено брати участь у процедурі закупівлі усім бажаючим, які мають статус юридичної або фізичної особи. Потенційний продавець або бізнес-партнер держави згідно із Законом називається «Учасник процедури закупівлі» - фізична особа, у тому числі фізична особа – підприємець або юридична особа (резидент або нерезидент), яка подала тендерну пропозицію або взяла участь у переговорах у разі застосування переговорної процедури закупівлі.

Вся інформація про закупівлю є у вільному доступі в мережі Інтернет на офіційному вебпорталі закупівель prozorro.gov.ua, а модуль аукціону є загальнодоступним: будь-хто може відкрити посилання auction.openprocurement.org і в режимі реального часу  можна спостерігати за ходом усіх аукціонів у системі ProZorro.

Тобто,  можливо  не тільки відслідковувати на що витрачаються кошти у публічних закупівлях, а ще це  дозволяє замовникам обирати найоптимальніше поєднання ціни та якості. Таким чином, відкритість публічних закупівель сприяє розвитку бізнесу.

Так, і податкова служба за допомогою моніторингу аналітичної інформації з системи ProZorro виявляє  недобросовісних платників податків та  недоброчесних  постачальників, які намагаються провести махінації. 

Протягом  2019 року  ревізорами  ГУ ДПС у м. Києві  за рахунок конрольно-перевірочних  заходів  встановлено  4  фізичних особи -  підприємців і  донараховано податків на суму  7,5 млн грн,  якими  не задекларовано отримані доходи  від здійснення  підприємницької діяльності  та не сплачено податки до бюджету. Зокрема, встановлено, що з метою ухилення від оподаткування шляхом ведення «сімейного бізнесу» - батько з сином зареєструвались фізичними особами -  підприємцями та протягом 2018 року реалізували через систему ProZorro товари і послуги на суму 7,2 млн грн, але податкову  звітність  не подали, доходи не задекларували, податки не  сплатили. За наслідками перевірки  цих ФОП  донараховано податків на суму 1,3 млн гривень.

Джерело: ДПС у м. Києві

Рубрика: Право і відповідальність/Контролюючі органи і перевірки

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Контролюючі органи і перевірки»

  • Скільки часу може тривати планова перевірка ДПС?
    Тривалість планових перевірок ДПС не повинна перевищувати 30 р.дн. для великих платників податків, щодо суб’єктів малого підприємництва – 10 р.дн., інших платників податків – 20 р.дн.
    20.11.2024164
  • Що робити у разі арешту рахунку: поради Мінʼюсту
    У разі арешту рахунку передусім потрібно звернутися до банку, щоб дізнатися, у звʼязку з чим накладено арешт. Банк надасть реквізити виконавчого провадження. За цими даними слід вже звʼязатися з виконавчою службою
    20.11.20241 512
  • УВАГА! ДРС затвердила план комплексних перевірок на 2025 рік
    Незважаючи на те, що "воєнний" мораторій на планові перевірки контролюючих органів поки що діє, деяким з них вже дозволено проводити нагляд. Тому ДРС затвердила та оприлюднила наказ щодо комплексних перевірок на 2025 рік. Він налічує 32037 записів
    18.11.20246 9346
  • Мінімізація податкових ризиків: які заходи впроваджуються ДПС?
    ДПС запроваджує нову систему, яка допомагає мінімізувати податкові ризики, поєднуючи проактивні заходи, спрямовані на запобігання можливим податковим порушенням, та реактивні заходи, спрямовані на виправлення ситуації та запобігання її повторенню
    14.11.2024165
  • Ключові заходи ДПС у межах впровадження Нацстратегії доходів до 2030 року
    Ключовими заходами ДПС у межах впровадження Нацстратегії доходів до 2030 року є зміцнення доброчесності та боротьба з корупцією, підвищення рівня дотримання податкового законодавства, автоматизація роботи з боргами, міжнародна співпраця, цифровізація
    14.11.202460