• Посилання скопійовано

Скільки доведеться заплатити штрафу за неоформленого працівника у 2020 році?

141 690 грн доведеться сплатити фінштрафу за неоформленого працівника у 2020 році

Скільки доведеться заплатити штрафу за неоформленого працівника у 2020 році?

Держпраці у Хмельницькій області розповідає, що з першого січня 2020  року мінімальна заробітна плата становить 4723 грн та у погодинному розмірі – 28,31 грн.

Трудові відносини роботодавця із працівником розпочинаються із укладання трудового договору, який оформляється наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу.

Зокрема, за порушення трудового законодавства юридичні та фізичні особи – підприємці, які використовують найману працю, несуть фінансову відповідальність у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати (141 тисяча 690 гривень) у разі фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору, оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час та  виплату заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску.

***

Від редакції:

Насправді штрафів за порушення трудового законодавства, передбачених ст. 265 КЗпП, які повязані із новим розміром мінімальної зарплати, дещо більше. За порушення трудового законодавства юридичні та фізичні особи – підприємці, які використовують найману працю, несуть фінансову відповідальність у таких розмірах:

30 мінімальних зарплат за кожного працівника, з 01.01.2020 р. це 141 690 грн за такі порушення:

  • фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору;
  • оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час;
  • виплату заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску.

10 мінімальних зарплат за кожного працівника, з 01.01.2020 р. це 47 230 грн за недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці (наприклад, за неоплату роботи в нічний час, роботу в вихідний або святковий день, понадурочну роботу та інші питання оплати праці);

3 мінімальні зарплати, –  з 01.01.2020 р. це 14 169 грн  за такі види порушень:

  • порушення встановлених строків виплати заробітної плати працівникам, інших виплат, передбачених законодавством про працю, більш як за один місяць,
  • виплата їх не в повному обсязі.

- 10 мінімальних зарплат за кожного працівника, з 01.01.2020 р. це 47 230 грн  за недотримання встановлених законом гарантій та пільг працівникам, які залучаються до виконання обов’язків, передбачених Законами  «Про військовий обов’язок і військову службу»«Про альтернативну (невійськову) службу»«Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

1 мінімальна зарплата (з 01.01.2020 р.  723 грн) за порушення інших вимог трудового законодавства, крім передбачених вище. 

А ще ця стаття передбачає штраф у розмірі 3-х мінімальних зарплат (з 01.01.2020 р. це 14 169 грн) за недопущення інспекторів з праці до проведення перевірки з питань додержання законодавства про працю, створення перешкод у її проведенні. Якщо ж це була перевірка з питань виявлення неоформлених працівників або виплати зарплати «в конвертах», тобто без сплати податків, то штраф буде ще більшим, у стократному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення ( з 01.01.2020 р. це 472 300 грн).

***

Про нові правила проведення інспекційних відвідувань Держпраці у 2020 році ми писали тут, а про намір депутатів змінити розміри трудових штрафів – тут і тут.

Якщо коротко, то 12 грудня 2019 р. Верховна Рада підтримала в цілому законопроект №1233, яким передбачено суттєве зменшення штрафів для роботодавців. Після цього мали б відбутись підпис його спікером і Президентом, опублікування в офіційному друкованому виданні і набрання чинності (з дня, наступного за опублікуванням).

Усього цього за місяць, що минув, так і не відбулося.

Джерело: Держпраці у Хмельницькій області

Рубрика: Право і відповідальність/Контролюючі органи і перевірки

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Контролюючі органи і перевірки»