• Посилання скопійовано

Верифікація держвиплат: як Мінфін отримуватиме інформацію про доходи фізосіб?

Мінфін оприлюднив проект нового Порядку отримання з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків інформації, необхідної для здійснення верифікації та моніторингу державних виплат

Верифікація держвиплат: як Мінфін отримуватиме інформацію про доходи фізосіб?

У зв’язку з набранням чинності 21 грудня 2019 року Закону «Про верифікацію та моніторинг державних виплат» виникла необхідність привести до норм чинного законодавства та викласти у новій редакції Порядок отримання з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків інформації, необхідної для здійснення верифікації та моніторингу державних виплат.

З огляду на це, 20 лютого 2020 року Мінфін оприлюднив для обговорення проект свого наказу «Про затвердження Порядку надання Державною податковою службою України інформації з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про доходи фізичних осіб на запити Міністерства фінансів України»  (завантажити).

Завантажити проект нового Порядку можна тут>>

Цей Порядок регламентує обмін інформацією між суб’єктами інформаційних відносин, правила складання та подання Мінфіном до ДПС запитів щодо отримання з Державного реєстру інформації про доходи фізичних осіб, а також формування та надання відповідей на такі запити.

В інформаційній взаємодії задіяні системи:

  • Мінфіну – Інформаційно-аналітична платформа;
  • ДПС – Державний реєстр.

Структура та формати запитів і відповідей на запити, що передаються та приймаються в процесі інформаційної взаємодії, форма журналів обліку запитів та відповідей на запити, вимоги до використання кваліфікованого електронного підпису визначаються спільно Мінфіном та ДПС і оформлюються протоколами обміну інформацією, підготовленими відповідно до цього Порядку.

Запровадження обміну інформацією між зазначеними органами в електронній формі є необхідним для здійснення Мінфіном повноважень з контролю за дотриманням бюджетного законодавства в частині верифікації та моніторингу державних виплат, підвищення адресності державних виплат, сприяння розбудові системи соціального забезпечення, а також забезпечення ефективного використання бюджетних коштів.

Очікується, що цей наказ набере чинності з дня його офіційного опублікування. А поки що зауваження та пропозиції до нього можна надавати протягом 20 робочих днів з дня оприлюднення у письмовій та/або електронній формі за адресою: 01008, м. Київ, вул. Грушевського, 12/2, Міністерство фінансів України, e-mail: Gavrylchyk@minfin.gov.ua.

Автор: Волос Наталія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Право і відповідальність/Контролюючі органи і перевірки

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Контролюючі органи і перевірки»

  • Скільки часу може тривати планова перевірка ДПС?
    Тривалість планових перевірок ДПС не повинна перевищувати 30 р.дн. для великих платників податків, щодо суб’єктів малого підприємництва – 10 р.дн., інших платників податків – 20 р.дн.
    20.11.2024166
  • Що робити у разі арешту рахунку: поради Мінʼюсту
    У разі арешту рахунку передусім потрібно звернутися до банку, щоб дізнатися, у звʼязку з чим накладено арешт. Банк надасть реквізити виконавчого провадження. За цими даними слід вже звʼязатися з виконавчою службою
    20.11.20241 524
  • УВАГА! ДРС затвердила план комплексних перевірок на 2025 рік
    Незважаючи на те, що "воєнний" мораторій на планові перевірки контролюючих органів поки що діє, деяким з них вже дозволено проводити нагляд. Тому ДРС затвердила та оприлюднила наказ щодо комплексних перевірок на 2025 рік. Він налічує 32037 записів
    18.11.20246 9696
  • Мінімізація податкових ризиків: які заходи впроваджуються ДПС?
    ДПС запроваджує нову систему, яка допомагає мінімізувати податкові ризики, поєднуючи проактивні заходи, спрямовані на запобігання можливим податковим порушенням, та реактивні заходи, спрямовані на виправлення ситуації та запобігання її повторенню
    14.11.2024166
  • Ключові заходи ДПС у межах впровадження Нацстратегії доходів до 2030 року
    Ключовими заходами ДПС у межах впровадження Нацстратегії доходів до 2030 року є зміцнення доброчесності та боротьба з корупцією, підвищення рівня дотримання податкового законодавства, автоматизація роботи з боргами, міжнародна співпраця, цифровізація
    14.11.202460