Державні ревізори-інспектори вже звикли, що їх зустрічають з тривогою в очах. Але підприємцям, які ведуть чесний бізнес, нема чого боятися перевірок податкової служби, – вважає Нонна Багмет, в.о. начальниці ГУ ДПС у м. Києві.
«Стрес у зв'язку з ревізією є чисто психологічним явищем, на зразок страху студента перед іспитом. Однак сумлінний студент добре готується до іспиту і здає його на відмінно. Так само, бухгалтерам і менеджерам слід справлятися з ірраціональним страхом і не робити чогось, про що потім доведеться жалкувати, на зразок недопуску ревізорів чи перешкоджання їх роботі» – каже Нонна Багмет.
Керівниця столичної податкової навела дві причини, чому чесний бізнес може не боятися перевірок: «По-перше, перевірка чесного бізнесу тільки підтвердить відсутність порушень. Чого ж її боятися? По-друге, ДПС проводить перевірки лише тоді, коли бізнес веде ризиковану гру та перетинає червоні лінії. Приблизно одне зі ста підприємств береться на олівець для планової перевірки. А позапланові перевірки проводяться тільки за сигналами про порушення закону».
Нонна Багмет розповіла, що у січні 2020 року податківці провели більш ніж 500 перевірок. Серед порушень, які виявлялися ревізорами найчастіше: зарплати в конвертах, незаконна реалізація алкоголю та пального, порушення вимог закону щодо оприбуткування готівки та використання РРО.
***
Читайте також: Як боролись з тінізацією праці у січні 2020 року: цифри від ДПС