Пунктом п. 85.2 ПКУ передбачено обов’язок великого платника податків (далі - ВПП) на запит контролюючого органу надавати в електронній формі документи з обліку доходів, витрат та інших показників, пов’язаних із визначенням об’єктів оподаткування (податкових зобов’язань), обчисленням та сплатою податків і зборів.
Загальний формат та порядок подачі такої інформації мав визначити Мінфін.
На сьогодні Наказом №1393 затверджено Порядок надання документів в електронній формі при проведенні документальної перевірки великого платника податків. А от електронний формат та структуру подання таких документів та інформації не визначено. Це відповідно звільняло ВПП від обов’язку подання їх в електронній формі під час перевірок та унеможливлює подальші дії щодо впровадження е-аудиту.
З огляду на це, 29 липня 2020 року ДПСУ оприлюднила проєкт наказу Мінфіну «Про затвердження Змін до Порядку надання документів великого платника податків в електронній формі при проведенні документальної перевірки» (завантажити).
Ознайомитися з проектом змін можна тут>>
Цим документом затверджуються загальний формат та структура надання документів великими платниками податків на запит контролюючого органу в електронній формі під час проведення контрольно-перевірочних заходів.
За основу запропонованого формату надання документів в електронній формі взято українську версію податкового аудиторського файлу (SAF-T UA) (завантажити).
Проектом наказу визначено перелік, структуру та формат стандартного аудиторського файлу (SAF-T UA), який складається з таких розділів:
- заголовок (загальна інформація щодо версії податкового аудиторського файлу, назви програмного забезпечення, за допомогою якого його створено, даних про ВПП);
- довідники (облікова політика, довідники операцій, власники, сальдові/оборотні відомості, контрагенти, продукція, запаси, необоротні активи),
- журнал бухгалтерських записів (бухгалтерські операції);
- інформація про документальне забезпечення записів бухгалтерського обліку (відомості про продаж, придбання, платежі, операції із запасами, необоротними активами, бухгалтерські довідки та інші первинні документи);
- податкові різниці.
Формування SAF-T UA передбачено в розрізі звітних періодів, рахунків бухгалтерського обліку, типів документів та операцій, контрагентів, видів активів та зобов’язань.
Крім того, норми Порядку надання документів великого платника податків в електронній формі приводяться у відповідність до норм законодавства щодо електронних документів та електронного документообігу (Законів №2155 та №851).
Очікується, що наказ набере чинності через дев'ять місяців з дня його офіційного опублікування. А поки що зауваження та пропозиції до нього можна надавати упродовж одного місяця з дати оприлюднення на адреси:
- Державної податкової служби України, Департамент податкового аудиту, Львівська площа, 8, м. Київ, 04655, e-mail: okorostyliova@tax.gov.ua.
- Державної регуляторної служби України, вул. Арсенальна, буд. 9/11, м. Київ, 01011, е-mail: inform@dkrp.gov.ua.
***
УВАГА!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER. Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!