• Посилання скопійовано

Що змінилося у податкових перевірках ФОПів з 23 травня?

З 23 травня під час проведення перевірок податківці мають право отримувати від ФОПів належним чином завірені копії первинних документів

Що змінилося у податкових перевірках ФОПів з 23 травня?

Головне управління ДПС у м. Києві нагадує, що Законом України від 16.01.2020 р. №466-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» змінено норми Податкового Кодексу України (далі – ПКУ), які регулюють строки проведення документальних перевірок фізичних осіб – підприємців та надання документів на перевірку.

Оновлена редакція п. 82.2 ПКУ передбачає можливість додаткового продовження документальних позапланових перевірок на три робочі дні, у разі якщо платником при проведенні перевірки надано документи менше ніж за три робочі дні до її завершення.

Зокрема, під час проведення перевірок посадові особи мають право отримувати від платників належним чином завірені копії первинних документів.

Також, зазнав змін п. 85.4 ПКУ в частині встановлення строку для надання посадовою особою запиту про надання документів. Такий запит повинен бути поданий не пізніше ніж за п’ять робочих днів до дати завершення перевірки.

Якщо контролюючим органом порушено визначений термін щодо надання запиту, за заявою платника проведення перевірки повинно бути зупинено на строк не менше ніж п’ять робочих днів.

Звертаємо увагу, у зв’язку з внесенням змін до п. 82.4 ПКУ, контролюючий орган має можливість зупиняти документальні перевірки всіх категорій платників податків.

***

Читайте також:

Джерело: ДПС у м. Києві

Рубрика: Право і відповідальність/Контролюючі органи і перевірки

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Контролюючі органи і перевірки»

  • Скільки часу може тривати планова перевірка ДПС?
    Тривалість планових перевірок ДПС не повинна перевищувати 30 р.дн. для великих платників податків, щодо суб’єктів малого підприємництва – 10 р.дн., інших платників податків – 20 р.дн.
    20.11.2024167
  • Що робити у разі арешту рахунку: поради Мінʼюсту
    У разі арешту рахунку передусім потрібно звернутися до банку, щоб дізнатися, у звʼязку з чим накладено арешт. Банк надасть реквізити виконавчого провадження. За цими даними слід вже звʼязатися з виконавчою службою
    20.11.20241 531
  • УВАГА! ДРС затвердила план комплексних перевірок на 2025 рік
    Незважаючи на те, що "воєнний" мораторій на планові перевірки контролюючих органів поки що діє, деяким з них вже дозволено проводити нагляд. Тому ДРС затвердила та оприлюднила наказ щодо комплексних перевірок на 2025 рік. Він налічує 32037 записів
    18.11.20247 0046
  • Мінімізація податкових ризиків: які заходи впроваджуються ДПС?
    ДПС запроваджує нову систему, яка допомагає мінімізувати податкові ризики, поєднуючи проактивні заходи, спрямовані на запобігання можливим податковим порушенням, та реактивні заходи, спрямовані на виправлення ситуації та запобігання її повторенню
    14.11.2024166
  • Ключові заходи ДПС у межах впровадження Нацстратегії доходів до 2030 року
    Ключовими заходами ДПС у межах впровадження Нацстратегії доходів до 2030 року є зміцнення доброчесності та боротьба з корупцією, підвищення рівня дотримання податкового законодавства, автоматизація роботи з боргами, міжнародна співпраця, цифровізація
    14.11.202460