• Посилання скопійовано

Держекоінспекція контролюватиме імпорт мастил

Держекоінспекція буде контролювати перевезення мастил через митний кордон України та їх подальшу утилізацію

Держекоінспекція контролюватиме імпорт мастил

Відповідної домовленості досягли голова Держекоінспекції Андрій Мальований та в.о. голови Державної митної служби Євгеній Єнтіс, – повідомляє прес-служба ДЕІ.

«Протягом кількох днів спільно пропрацюємо порядок взаємодії та інформаційного обміну стосовно відпрацьованих мастил. Документ передбачатиме обов’язкове надання ДМС даних про обсяг ввезених на територію України мастильних матеріалів, а ДЕІ – інформації про результати здійснених перевірок», – зазначив голова ДЕІ Андрій Мальований.

Потреба розробки такого порядку зумовлена тим, що для контролю за ввезенням та утилізацією мастил ДЕІ потрібні додаткові дані.

«Так, перевірка відповідності ввозу через митний контроль та використання мастил на території України має підтверджуватись експертизою ДЕІ щодо проведеної утилізації. Але для цього інспекції необхідно володіти інформацією про об’єми їх ввозу, оскільки підприємство може поставити, скажімо, 20 тонн мастила, а утилізувати 5 тонн.

Така взаємодія дасть можливість протидіяти незаконному знищенню й спалюванню мастил на підприємствах, що на сьогоднішній день є проблемою для екології в рамках всієї держави», – пояснив голова ДЕІ Андрій Мальований.

Керівники Держмитслужби та Держекоінспекції також підняли питання радіологічного контролю, який здійснюється на митницях.

«Крім того, спільно з ДМС ДЕІ здійснює другий етап радіологічного контролю транспорту та вантажів, які проходять державний кордон. У разі виявлення на митниці багажу з перевищенням показників радіоактивного випромінювання, викликається інспектор, який займається пошуком джерела радіації.

Наразі фахівці ДЕІ та ДМС спільно працюють над нормативно-правовими змінами для більш ефективної та злагодженої роботи у цій сфері», – додав Андрій Мальований.

Рубрика: Право і відповідальність/Контролюючі органи і перевірки

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Контролюючі органи і перевірки»

  • Скільки часу може тривати планова перевірка ДПС?
    Тривалість планових перевірок ДПС не повинна перевищувати 30 р.дн. для великих платників податків, щодо суб’єктів малого підприємництва – 10 р.дн., інших платників податків – 20 р.дн.
    20.11.2024166
  • Що робити у разі арешту рахунку: поради Мінʼюсту
    У разі арешту рахунку передусім потрібно звернутися до банку, щоб дізнатися, у звʼязку з чим накладено арешт. Банк надасть реквізити виконавчого провадження. За цими даними слід вже звʼязатися з виконавчою службою
    20.11.20241 522
  • УВАГА! ДРС затвердила план комплексних перевірок на 2025 рік
    Незважаючи на те, що "воєнний" мораторій на планові перевірки контролюючих органів поки що діє, деяким з них вже дозволено проводити нагляд. Тому ДРС затвердила та оприлюднила наказ щодо комплексних перевірок на 2025 рік. Він налічує 32037 записів
    18.11.20246 9556
  • Мінімізація податкових ризиків: які заходи впроваджуються ДПС?
    ДПС запроваджує нову систему, яка допомагає мінімізувати податкові ризики, поєднуючи проактивні заходи, спрямовані на запобігання можливим податковим порушенням, та реактивні заходи, спрямовані на виправлення ситуації та запобігання її повторенню
    14.11.2024165
  • Ключові заходи ДПС у межах впровадження Нацстратегії доходів до 2030 року
    Ключовими заходами ДПС у межах впровадження Нацстратегії доходів до 2030 року є зміцнення доброчесності та боротьба з корупцією, підвищення рівня дотримання податкового законодавства, автоматизація роботи з боргами, міжнародна співпраця, цифровізація
    14.11.202460