• Посилання скопійовано

Хто перевірятиме бізнес у 2021 році? Усі плани перевірок – в одному довіднику

У нашій державі існує цілий ряд контролюючих органів, які мають право перевіряти суб’єктів господарювання. І усі вони щорічно займаються різними перевірками десятків тисяч підприємців та підприємств. Хто і до кого прийде з перевіркою у 2021 році – читайте далі

Хто перевірятиме бізнес у 2021 році? Усі плани перевірок – в одному довіднику

Комплексні перевірки

Наказом ДРСУ від 16.11.2020 р. №114 затверджено План здійснення комплексних заходів державного нагляду (контролю) на 2021 рік. Переглянути його можна на Інспекційному порталі.

У день оприлюднення Плану він налічував лише 4886 перевірки підприємств та підприємців. Щоправда, згодом його було підкориговано і тепер він містить аж 43 457 позицій (зауважимо, що багато підприємств дублюються).

Більше про це читайте ось тут.

 

Річні плани перевірок 19-ти контролюючих органів

Держпраці, ПФУ та ще 17 контролюючих органів затвердили плани перевірок на 2021 рік. Всі вони оприлюднені на Інспекційному порталі, а ми про них писали свого часу у цій новині.

Лідерами за кількістю перевірок є:

  1. Державна служба України з надзвичайних ситуацій (50529 перевірок) 
  2. Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів (21729 перевірки)
  3. Державна служба України з питань праці (21150 перевірок)
  4. Державна екологічна інспекція України (11529 перевірок) 
  5. Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру (6083 перевірок)
  6. Державна служба України з лікарських засобів та контролю за наркотиками (3478 перевірок)
  7. Державна інспекція енергетичного нагляду України (3335 перевірки)
  8. Пенсійний фонд України (1790 перевірок)

 

Кого з роботодавців перевірить ФСС?

Нагадуємо, що з березня 2019 року відновлено проведення планових перевірок страхувальників щодо використання ними коштів Фонду. З того часу квартальні плани-графіки перевірок розміщуються на вебпорталах ФСС в областях та місті Києві.

21 грудня всі регіональні управління Фонду соцстраху та Фонд у м. Києві оприлюднили Плани-графіки проведення документальних планових перевірок страхувальників на І квартал 2021 року. Ознайомитися з ними можна тут.

 

Податкові планові перевірки

24 грудня ДПСУ оприлюднила на своєму вебсайті План-графік проведення документальних планових перевірок платників податків на 2021 рік.

Як і минулого року, він містить чотири розділи:

  • Розділ I "Документальні планові перевірки платників податків - юридичних осіб" та Розділ II "Документальні планові перевірки фінансових установ, постійних представництв та представництв нерезидентів" (завантажити). За ними наступного року податківці планують провести  4269 податкових перевірок.
  • Розділ ІІІ "Документальні планові перевірки фізичних осіб" (завантажити). Він налічує 1664 особи, до якої планує наступного року завітати з візитом ДПС.
  • Розділ IV. Документальні планові перевірки платників податків - юридичних осіб з питань правильності обчислення, повноти і своєчасності сплати податку на доходи фізичних осіб, військового збору та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування" (завантажити). З таких питань податківці планують провести 355 перевірок.

 Для швидкого пошуку у файлах користуйтеся комбінацією клавіш Ctrl+F.

Загалом у 2021 році податківці планують провести 6288 планових перевірок (для порівняння - на початку 2020 року у плані-графіку перевірок було 6147 підприємств та підприємців).

 

Мораторій на планові перевірки на час карантину не скасовано

Абзацом 1,2 пп. 6 п. 2 розд. ІІ Закону №1071 виключено норму зі Закону №530. За нею заборонялося на час карантину проведення органами державного нагляду (контролю) планових заходів із здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності.

На думку ДРСУ, у 2021 році під час карантину планові заходи держнагляду можуть бути проведені з питань контролю:

  • за діяльністю госпсуб’єктів, які відповідно до затверджених КМУ критеріїв оцінки ступеня ризику від провадження госпдіяльності віднесені до госпсуб’єктів з високим ступенем ризику;
  • у сфері дотримання вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін;
  • у сфері санітарного та епідемічного благополуччя населення.

Про це ми писали тут. 

Також про мораторій на перевірки читайте у нашій статті від юриста.

 

Автор: Волос Наталія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Право і відповідальність/Контролюючі органи і перевірки

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Контролюючі органи і перевірки»