Головна Усі новини Право і відповідальність Контролюючі органи і перевірки

Чи погашається податковий борг з каси підприємства?

Податковий борг платника податків може бути погашено готівкою з каси

ДПС у Житомирській області розповідає, що обов'язок здійснювати за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності – шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі, покладено на контролюючі органи п. 95.1 ПКУ.

Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 30 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги (п. 95.2 ПКУ).

Стягнення готівкових коштів здійснюється у порядку, визначеному постановою Кабміну від 29.12.2010 р. №1244 «Деякі питання реалізації статті 95 Податкового кодексу України».

Задля погашення податкового боргу платника податків приймається:

  • рішення про стягнення коштів з рахунків такого платника податків у банках є вимогою стягувача до боржника, що підлягає негайному та обов'язковому виконанню шляхом ініціювання переказу у платіжній системі за правилами відповідної платіжної системи;
  • рішення про стягнення готівкових коштів вручається такому платнику податків і є підставою для стягнення.

***

УВАГА!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER. Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Джерело
ДПС у Житомирській області
Рубрика:
Право і відповідальність / Контролюючі органи і перевірки
Теги:
Заборгованість , Каса , Податковий борг , Готівка

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі