Головна Усі новини Право і відповідальність Контролюючі органи і перевірки

Держреєстраторів контролюватимуть по-новому

Уряд уточнив критерії проведення моніторингу реєстраційних дій щодо суб'єктів, які мають підвищені ризики вчинення правопорушень

Офіс протидії рейдерству на своїй сторінці у facebook розповідає, що  20 січня 2021 року, на засіданні Уряду було затверджено постанову, якою внесено комплексні зміни до нормативного алгоритму здійснення Міністерство юстиції України контролю за діяльністю у двох основних напрямах сфери державної реєстрації – нерухомості та бізнесу (Порядку, затвердженого постановою КМУ від 21.12.2016 р. №990). 

Ці зміни покликані вдосконалити процедурні механізми державного контролю для своєчасного та оперативного виявлення порушень, допущених державними реєстраторами, та попередження вчинення їх у майбутньому.

Що саме зміниться у здійсненні контролю у сфері державної реєстрації?

Фахівці Офісу протидії рейдерству Міністерства юстиції України підготували огляд 5 основних новацій?

  1. Уточнено критерії проведення моніторингу реєстраційних дій щодо суб’єктів, які мають підвищені ризики вчинення правопорушень. Наприклад, анулювання державному реєстратору доступу до одного державного реєстру буде слугувати підставою для здійснення моніторингу дій цього суб’єкта в іншому реєстрі.
  2. Запроваджено диференційований підхід до визначення порушень у сфері державної реєстрації, серед яких виділено «одноразові грубі» та «неодноразові істотні». Така диференціація має на меті унеможливити випадки визнання реєстратора таким, що не пройшов спеціальну перевірку, або застосування до нього санкцій за результатами камеральної перевірки через формальні (процедурні) порушення, які не тягнуть за собою змін у становищі суб’єктів відповідних правовідносин.
  3. Удосконалено термінологію, серед іншого, визначено поняття «реєстраційні дії»: це всі дії, що здійснюються державним реєстратором, уповноваженою особою суб’єкта державної реєстрації у реєстрах, крім надання інформації з них. 
  4. Збільшено строки проведення спеціальних та камеральних перевірок з метою забезпечення повного та всебічного дослідження всіх обставин, своєчасного одержання повідомлень про призначення перевірки, а також надання можливості суб’єктам державної реєстрації направити свої матеріали та обґрунтовані пояснення під час перевірок. 
  5. Передбачено врахування раніше прийнятих рішень Мін’юсту про тимчасове блокування та/або анулювання доступу реєстратора при визначенні відповідальності за результатами проведеної щодо нього спеціальної або камеральної перевірки (але за період, який становить не більше 12 місяців, що передують проведенню відповідної ревізії).

Ознайомитися з усіма змінами можна тут.

***

УВАГА!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER. Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Рубрика:
Право і відповідальність / Контролюючі органи і перевірки
Теги:
Перевірки , Реєстрація

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі