• Посилання скопійовано

Представники бізнесу закликають не зіпсувати Бюро економбезпеки «старими кадрами»

Представники бізнесу закликають формувати керівництво Бюро економічної безпеки виключно з «нових облич», які не працювали раніше у правоохоронних та перевіряючих органах, а також передати всі економічні статті КПК БЕБУ

Представники бізнесу закликають не зіпсувати Бюро економбезпеки «старими кадрами»

Бізнес-асоціації – члени Української Ради Бізнесу – занепокоєні ситуацією навколо створення та формування Бюро Економічної Безпеки України. У представників бізнесу складається враження, що створюється не єдиний правоохоронний орган, який буде займатися економічними злочинами, а черговий, зі зміною вивіски — і  у бізнесу залишаться ті ж самі проблеми.

Так, на сьогоднішній день усі правоохоронні органи поки що залишаються при своїх повноваженнях. Може скластися так, що приміром, та ж сама податкова міліція, отримає нову назву. В тексті закону про СБУ із завдань служби виключили виявлення та розкриття правопорушень щодо корупції та організованої злочинної діяльності у сфері управління і економіки, а от доручення чи вказівки в прикінцевих положеннях закону про Бюро економічної безпеки щодо ліквідації цих підрозділів та вивільнення їх працівників немає. Можна зробити припущення, що ці підрозділи «перекочують» до контррозвідки або до захисту національної безпеки.

Створення єдиного органу по боротьбі із економічними злочинами, із керівництвом, яке раніше не працювало в інших правоохоронних та перевіряючих органах, було ключовою вимогою українського бізнесу у процесі багаторічної роботи над проєктом Бюро економічної безпеки.

Крім того, важливий проєкт змін до КПК, який би мав визначити виключну підслідність економічних злочинів Бюро економічної безпеки, багато місяців обговорюється в Комітеті з питань правоохоронної діяльності. Складається враження, що у депутатів профільного Комітету немає бажання віддавати всі економічні статті Бюро економічної безпеки.

12 травня цього року Уряд України прийняв Постанову про створення цього органу. Ми сподіваємося, що шість років боротьби українського бізнесу завершилися і Бюро економічної безпеки розпочне роботу 25 вересня цього року. Однак зараз починається новий, ще більш відповідальний період – період формування органу і наповнення його змістом.

Настав важливий момент: створення незалежної, відповідальної і незаангажованої Конкурсної комісії з відбору керівника Бюро, яка запустить процес його обрання. Але знов таки – процес розпочався, вже призначено членів Комісії від Парламенту та РНБО, а Кабінет міністрів тільки подав свої кандидатури, затримавши процес на кілька місяців.

Зрозуміло, що від кандидатури керівника Бюро економічної безпеки України залежатиме якість нового органу. Будь-яка людина із уже існуючих корумпованих органів здатна звести нанівець всі багаторічні зусилля зі створення нового незалежного єдиного органу по розслідуванню економічних злочинів. Також актуальне питання термінів: без призначеного керівника БЕБУ не можна створити та зареєструвати орган як юридичну особу, неможливо відібрати кращі, не «заплямовані», професійні кадри.

Представники українського бізнесу закликають пришвидшити формування Конкурсної комісії з відбору керівника Бюро економічної безпеки, а майбутніх членів Конкурсної комісії – закликаємо врахувати пропозиції бізнесу і під час обрання голови врахувати позитивний досвід створення НАБУ та САП: обирати “нові обличчя”, які не мають “інституційної пам’яті” роботи у поточних корумпованих службах.

Також закликаємо депутатів Комітету з питань правоохоронної діяльності врахувати пропозиції українського бізнесу і визначити виключну підслідність економічних злочинів БЕБУ, врахувавши відповідні правки до проєкту №3959-1 до другого читання.

***

Читайте також:    

Джерело: Українська Рада Бізнесу

Рубрика: Право і відповідальність/Контролюючі органи і перевірки

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Контролюючі органи і перевірки»

  • Скільки часу може тривати планова перевірка ДПС?
    Тривалість планових перевірок ДПС не повинна перевищувати 30 р.дн. для великих платників податків, щодо суб’єктів малого підприємництва – 10 р.дн., інших платників податків – 20 р.дн.
    20.11.2024164
  • Що робити у разі арешту рахунку: поради Мінʼюсту
    У разі арешту рахунку передусім потрібно звернутися до банку, щоб дізнатися, у звʼязку з чим накладено арешт. Банк надасть реквізити виконавчого провадження. За цими даними слід вже звʼязатися з виконавчою службою
    20.11.20241 495
  • УВАГА! ДРС затвердила план комплексних перевірок на 2025 рік
    Незважаючи на те, що "воєнний" мораторій на планові перевірки контролюючих органів поки що діє, деяким з них вже дозволено проводити нагляд. Тому ДРС затвердила та оприлюднила наказ щодо комплексних перевірок на 2025 рік. Він налічує 32037 записів
    18.11.20246 9016
  • Мінімізація податкових ризиків: які заходи впроваджуються ДПС?
    ДПС запроваджує нову систему, яка допомагає мінімізувати податкові ризики, поєднуючи проактивні заходи, спрямовані на запобігання можливим податковим порушенням, та реактивні заходи, спрямовані на виправлення ситуації та запобігання її повторенню
    14.11.2024164
  • Ключові заходи ДПС у межах впровадження Нацстратегії доходів до 2030 року
    Ключовими заходами ДПС у межах впровадження Нацстратегії доходів до 2030 року є зміцнення доброчесності та боротьба з корупцією, підвищення рівня дотримання податкового законодавства, автоматизація роботи з боргами, міжнародна співпраця, цифровізація
    14.11.202460