• Посилання скопійовано

Контролюючі органи не мають права проводити позапланові перевірки без вагомих причин

За позицією голови ДРС, контролюючі органи повинні мати вагомі підстави та докази порушень ліцензійних умов для проведення позапланових перевірок підприємців

Контролюючі органи не мають права проводити позапланові перевірки без вагомих причин

Контролюючі органи повинні мати вагомі підстави та докази порушень ліцензійних умов для проведення позапланових перевірок підприємців. Про це заявив Голова ДРС Олексій Кучер після засідання Експертно-апеляційної ради при Державній регуляторній службі України, яке відбулося 12 серпня.

За словами очільника Служби, сьогодні члени Експертно-апеляційної ради відмовили представникам Укртрансбезпеки та Держлікслужби у погодженні проведення 7 позапланових перевірок ліцензіатів.

«Причини відмови – недостатнє обґрунтування підстав для проведення перевірок та відсутність вагомих доказів порушення підприємцями ліцензійних умов», – заявив Олексій Кучер та зазначив, що погодження на проведення позапланових перевірок – одна з ключових функцій Експертно-апеляційної ради.

Голова ДРС також звернув увагу на факти, коли недобросовісні суб’єкти господарювання пишуть один на одного скарги до контролюючих органів, щоб підставити конкурентів.

«Звісно, що Експертно-апеляційна рада при ДРС є надійним фільтром від таких методів недобросовісної конкуренції, але потрібно припиняти таку ганебну практику ще на етапі опрацювання скарг контролерами», – наголосив Олексій Кучер.

Зазначимо, що загалом під час засідання члени ради розглянули 17 звернень органів ліцензування щодо надання права на проведення позапланових перевірок додержання ліцензіатами вимог ліцензійних умов, з яких 3 звернення МВС, Укртрансбезпеки та ДАРТ було виключено з порядку денного.

Також на засіданні задовольнили 2 скарги суб’єктів господарювання на дії (бездіяльність) органів ліцензування щодо порушення законодавства, а 2 скарги підприємців на дії (бездіяльність) МОЗ та Укртрансбезпеки було знято з розгляду на підставі заяв ліцензіатів.

***

УВАГА!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER. Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Джерело: Державна регуляторна служба України

Рубрика: Право і відповідальність/Контролюючі органи і перевірки

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Контролюючі органи і перевірки»

  • Скільки часу може тривати планова перевірка ДПС?
    Тривалість планових перевірок ДПС не повинна перевищувати 30 р.дн. для великих платників податків, щодо суб’єктів малого підприємництва – 10 р.дн., інших платників податків – 20 р.дн.
    20.11.2024166
  • Що робити у разі арешту рахунку: поради Мінʼюсту
    У разі арешту рахунку передусім потрібно звернутися до банку, щоб дізнатися, у звʼязку з чим накладено арешт. Банк надасть реквізити виконавчого провадження. За цими даними слід вже звʼязатися з виконавчою службою
    20.11.20241 524
  • УВАГА! ДРС затвердила план комплексних перевірок на 2025 рік
    Незважаючи на те, що "воєнний" мораторій на планові перевірки контролюючих органів поки що діє, деяким з них вже дозволено проводити нагляд. Тому ДРС затвердила та оприлюднила наказ щодо комплексних перевірок на 2025 рік. Він налічує 32037 записів
    18.11.20246 9696
  • Мінімізація податкових ризиків: які заходи впроваджуються ДПС?
    ДПС запроваджує нову систему, яка допомагає мінімізувати податкові ризики, поєднуючи проактивні заходи, спрямовані на запобігання можливим податковим порушенням, та реактивні заходи, спрямовані на виправлення ситуації та запобігання її повторенню
    14.11.2024166
  • Ключові заходи ДПС у межах впровадження Нацстратегії доходів до 2030 року
    Ключовими заходами ДПС у межах впровадження Нацстратегії доходів до 2030 року є зміцнення доброчесності та боротьба з корупцією, підвищення рівня дотримання податкового законодавства, автоматизація роботи з боргами, міжнародна співпраця, цифровізація
    14.11.202460