• Посилання скопійовано

Законопроєкт про електронні перевірки (е-аудит) вже зареєстровано у ВРУ

2 листопада на сайті ВРУ зареєстровано урядовий законопроєкт Закону зі змінами до ПКУ щодо впровадження електронних перевірок (е-аудит)

Законопроєкт про електронні перевірки (е-аудит) вже зареєстровано у ВРУ

28 жовтня на черговому засіданні Уряду було ухвалено проєкт Закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо впровадження електронних перевірок (е-аудит)». Про це ми писали тут.

2 листопада на сайті ВРУ було зареєстровано законопроєкт №6255 щодо впровадження електронного аудиту (е-аудиту).

3 листопада з’явився текст цього законопроєкту.

За позицією урядовців, яку висловлено у пояснювальній записці до цього проєкту Закону, е-аудит сприятиме вирішенню таких завдань: 

  • удосконаленню ризик-орієнтованих підходів на доперевірочному та перевірочному етапах; 
  • підвищенню швидкості, точності та ефективності результатів перевірок; 
  • створенню можливостей для платників податків щодо самоперевірки поданої податкової звітності; 
  • зменшенню кількості податкових запитів до платників податків; 
  • зменшенню податкових правопорушень та судових спорів; 
  • зменшенню особистих контактів між платником податків та контролюючим органом, зниженню впливу «людського фактору».

Крім того, систематизований аналіз інформації, що передається від платника податків до контролюючого органу, створить додаткові можливості для виявлення тенденцій у здійсненні податкових правопорушень з метою їх оперативного вирішення.

 

Деталі законопроєкту

За текстом законопроєкту №6255 обов’язок подання стандартного аудиторського файлу SAF-T буде виникати у великих платників податків з 01.01.2025 р., а у платників, визначених ст. 180 ПКУ, – з 01.01.2027 р.

Встановити відповідальність платників податків за порушення порядку подання стандартного аудиторського файлу SAF-T.

Так, за неподання, подання з порушенням встановлених строків, подання не в повному обсязі, з недостовірними відомостями або з помилками стандартного аудиторського файлу SAF-T, пропонують накладати штраф (штрафи) у розмірі:

  • 100 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року для великих платників податків;
  • 10 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року для платників податків, визначених ст. 180 ПКУ, крім самозайнятих осіб, зазначених у пп. 14.1.226 ПКУ.

 

Коли набере чинності закон у разі його прийняття

Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, крім пункту 3 розділу І цього Закону, який набирає чинності з 1 січня 2025 року (це стосується штрафів за неподання стандартного аудиторського файлу SAF-T)

***

УВАГА!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER. Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Автор: Русанова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Право і відповідальність/Контролюючі органи і перевірки

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Контролюючі органи і перевірки»