• Посилання скопійовано

Які галузі є пріоритетними у роботі Бюро економбезпеки?

За словами Мельника, протидія розповсюдженню нелегальної підакцизної продукції та махінаціям з ПДВ – пріоритетні галузі роботи БЕБ

Які галузі є пріоритетними у роботі Бюро економбезпеки?

Бюро економічної безпеки України має зосередити свої зусилля на тих напрямах, які завдають найбільших збитків державному бюджету та призводять до викривлення конкуренції на ринках, а саме на протидії розповсюдженню нелегальної підакцизної продукції та махінаціям з ПДВ. Завдяки аналітичній складовій БЕБ працюватиме передовсім на упередження цих кримінальних проявів в економіці, а не на боротьбу із ними постфактум. Про це зазначив директор БЕБ Вадим Мельник під час Міжнародного антикорупційного форуму “Клептократія і незаконні фінансові потоки”, який відбувається у Києві 1-2 грудня 2021 року.

“Частка тіньового ринку тютюнових виробів оцінюється більш ніж у 14%, через що держбюджет України недоотримує 13 млрд грн у 2021 році. Збитки державного бюджету від “скруток” ПДВ - близько 30 млрд грн. Обсяг щорічного фіктивного відшкодування ПДВ - близько 10-15 млрд грн”,  - зазначив директор БЕБ.

Вадим Мельник зауважив, що саме аналітика керуватиме правоохоронною діяльністю БЕБ, - в цьому особливість новоствореного органу. Зокрема, було презентовано ключові методи БЕБ із протидії правопорушенням у пріоритетних галузях, зокрема:

  • Протидія махінаціям з ПДВ, а саме так званим “скруткам” та незаконному відшкодуванню, відбуватиметься шляхом узагальнення типових прикладів злочинних схем, проведення контрольно-перевірочних заходів з органами державної влади, аналізу відповідності підприємств критеріям ризиковості та відпрацювання ризикових підприємств, удосконалення правозастосувальної практики у сфері оподаткування тощо. 

  • Протидія розповсюдженню нелегальної підакцизної продукції відбуватиметься шляхом узагальнення типових прикладів злочинних схем, посилення координації із бізнесом та з податковими, митними, правоохоронними органами, розробки пропозицій із гармонізації акцизної політики держави та удосконалення регуляторної бази.

Саме аналітик рекомендуватиме з врахуванням оцінки ризиків та встановлення пріоритетів спрямування діяльності підрозділів детективів БЕБ, що стане інструментом захисту від силового тиску на бізнес. Зокрема, аналітик використовуватиме модель трирівневого аналізу для комплексної боротьби із незаконними проявами в економіці: 

 

  • Тактичний рівень аналізу забезпечить підготовку висновків для розслідування конкретного кримінального провадження та упередження конкретних правопорушень. 

  • Оперативний рівень аналізу виявлятиме ризики та кримінальні прояви у регіонах країни і окремих галузях економіки. 

  • Стратегічний рівень аналізу буде спрямований на вивчення наявних ризиків в національній економіці та механізмів їх подолання, зокрема, шляхом підготовки законодавчих змін.

Нові аналітичні алгоритми роботи БЕБ будуть використовуватись у всіх сферах економіки, що допоможе комплексній боротьбі з незаконними явищами одночасно за усіма ризиковими напрямами в економіці.

 “Одночасно з протидією незаконній підакцизній продукції та схемам із ПДВ БЕБ має аналізувати та мінімізовувати ризики у галузі державних закупівель, митній і грошово-кредитній сферах”, - зазначив Вадим Мельник.

Показником ефективності роботи БЕБ із детінізації національної економіки має стати розширення легального бізнесу і фінансової спроможності держави, збільшення обсягу реінвестування в економіку, відкриття нових ринків та забезпечення соціально відчутних результатів.

Директор БЕБ підкреслив важливість обміну досвідом, а також міжвідомчої та міжнародної співпраці, адже Форум об'єднав понад 100 учасників з більш ніж 20 країн світу, серед яких - очільники органів кримінальної юстиції держав Центральної та Східної Європи і представники науково-експертного середовища.

Джерело: Бюро економічної безпеки України

Рубрика: Право і відповідальність/Контролюючі органи і перевірки

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Контролюючі органи і перевірки»