Бюро економічної безпеки України ініціює внесення змін до окремих нормативно-правових актів, що регулюють правовідносини у сфері застосування спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій).
Листи з пропозиціями БЕБ, направлено до Кабінету Міністрів України та Офісу Генерального прокурора України.
Для максимально можливого блокування економічної та фінансової діяльності країни агресора та мінімізації загроз економічній безпеці України від підприємств, пов’язаних з російською федерацією і республікою білорусь, Бюро запропоновано:
- законодавчо врегулювати внесення та виключення відомостей про юридичних чи фізичних осіб до реєстру бази даних про санкції;
- переглянути та спростити процедуру ініціювання санкцій та погодження обґрунтування їх застосування з іншими державними органами України, оскільки існуючий потребує значного часу на вироблення консолідованої позиції;
- чітко розмежувати види санкцій між органами державної влади, які вони можуть ініціювати, щоб уникнути дублювання роботи різних державних та правоохоронних органів, та інші рекомендації.
Загалом, з початку 2022 року співробітники Департаменту аналізу інформації та управління ризиками БЕБ підготували та направили 80 рекомендацій до державних органів.
У разі виявлення зон ризиків та загроз економічній безпеці держави, фахівці БЕБ оцінюють їх, напрацьовують способи їх мінімізації чи усунення та інформують відповідні компетентні органи.
Такі рекомендації були надіслані до Державної податкової служби України та її головних управлінь щодо перевірок бюджетного відшкодування ПДВ, Голові НБУ та банківським структурам щодо страхових компаній, які надають фіктивні послуги, до Державної митної служби України щодо порушень громадянами України митних правил при переміщенні валютних коштів тощо.
Також співробітники БЕБ надають пропозиції щодо внесення змін до законодавчих та нормативно-правових актів з питань забезпечення економічної безпеки держави.