• Посилання скопійовано

Чим корисний обмін податковою інформацією з іноземними компетентними органами: позиція ДПС

На сьогодні отримані матеріали у рамках спеціальних запитів у 80% справ впливають на результативність заходів контролю за дотриманням податкового законодавства

Чим корисний обмін податковою інформацією з іноземними компетентними органами: позиція ДПС

У період глобалізації міжнародний обмін податковою інформацією набуває значної актуальності, враховуючи сучасні тенденції впровадження повного комплексу рекомендацій ОЕСР*, імплементацію Плану BEPS**. Метою такого обміну є встановлення єдиних прозорих податкових правил для запобігання ухиленню від сплати податків транснаціональним бізнесом. Розповідає ДПСУ.

При відпрацюванні питань трансфертного ціноутворення та міжнародного оподаткування обмін податковою інформацією з компетентними органами зарубіжних країн є важливим і дієвим інструментом захисту економічних інтересів нашої держави та засобом блокування подвійного чи дискримінаційного оподаткування. У період воєнного стану ДПС продовжує процес обміну податковою інформацією.

Результати такого обміну, а саме матеріали, які отримані за спеціальними запитами, впливають на подальші контрольно-перевірочні заходи. Так, пп. 78.1.21 п. 78.1 ст. 78 Податкового кодексу України перебачено проведення документальної позапланової перевірки у випадку отримання інформації/документів від іноземних державних органів стосовно питань, охоплених під час попередніх перевірок платника, що свідчать про порушення податкового, валютного та іншого законодавства. Така перевірка проводиться виключно стосовно питань, що стали підставою проведення такої перевірки.

Державна податкова служба України безперервно працює у напрямі обміну інформацією, направляючи спеціальні запити до іноземних компетентних органів. Отримані відповіді опрацьовуються та використовуються при формуванні доказової бази, якісного документування порушень, забезпечення надходження грошових зобов’язань до бюджету та, як наслідок, формування зразкових кейсів у ході проведення роботи за напрямами трансфертного ціноутворення і міжнародного оподаткування, що, у свою чергу, підсилює позиції ДПС під час судових оскаржень.

На сьогодні отримані матеріали у рамках спеціальних запитів у 80 відсотків справ впливають на результативність заходів контролю за дотриманням податкового законодавства у зазначених напрямах.

*ОЕСР – Організація економічного співробітництва та розвитку

**План BEPS – План протидії розмиванню бази оподаткування та виведенню прибутку з-під оподаткування

Джерело: ДПСУ

Рубрика: Право і відповідальність/Контролюючі органи і перевірки

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Контролюючі органи і перевірки»

  • Скільки часу може тривати планова перевірка ДПС?
    Тривалість планових перевірок ДПС не повинна перевищувати 30 р.дн. для великих платників податків, щодо суб’єктів малого підприємництва – 10 р.дн., інших платників податків – 20 р.дн.
    20.11.2024164
  • Що робити у разі арешту рахунку: поради Мінʼюсту
    У разі арешту рахунку передусім потрібно звернутися до банку, щоб дізнатися, у звʼязку з чим накладено арешт. Банк надасть реквізити виконавчого провадження. За цими даними слід вже звʼязатися з виконавчою службою
    20.11.20241 498
  • УВАГА! ДРС затвердила план комплексних перевірок на 2025 рік
    Незважаючи на те, що "воєнний" мораторій на планові перевірки контролюючих органів поки що діє, деяким з них вже дозволено проводити нагляд. Тому ДРС затвердила та оприлюднила наказ щодо комплексних перевірок на 2025 рік. Він налічує 32037 записів
    18.11.20246 9146
  • Мінімізація податкових ризиків: які заходи впроваджуються ДПС?
    ДПС запроваджує нову систему, яка допомагає мінімізувати податкові ризики, поєднуючи проактивні заходи, спрямовані на запобігання можливим податковим порушенням, та реактивні заходи, спрямовані на виправлення ситуації та запобігання її повторенню
    14.11.2024164
  • Ключові заходи ДПС у межах впровадження Нацстратегії доходів до 2030 року
    Ключовими заходами ДПС у межах впровадження Нацстратегії доходів до 2030 року є зміцнення доброчесності та боротьба з корупцією, підвищення рівня дотримання податкового законодавства, автоматизація роботи з боргами, міжнародна співпраця, цифровізація
    14.11.202460