• Посилання скопійовано

З 1 січня 2023 року буде запроваджено е-аудит для великих платників

З 1 січня 2023 року буде запроваджено обов'язкове подання великими платниками податків на запит ДПС під час проведення перевірки стандартного аудиторського файлу (SAF-T UA)

З 1 січня 2023 року буде запроваджено е-аудит для великих платників

У Східному міжрегіональному управлінні ДПС по роботі з великими платниками податків 22 листопада 2022 року відбувся сеанс телефонного зв’язку "гаряча лінія" на тему: "Впровадження процедури електронного аудиту (е-аудит)".

На питання від платників податків відповідала начальник відділу координації звітності аналізу податкової інформації та якості перевірок управління податкового аудиту Інна Могильова.

Пропонуємо Вашій увазі питання, які обговорювались під час сеансу телефонного зв’язку "гаряча лінія".

 

Питання: Якими законами та нормативно – правовими актами передбачено надання електронних документів?

Відповідь: Порядок надання платниками податків документів встановлено статтею 85 Податкового кодексу України. Порядок надання документів великого платника податків в електронній формі затверджено наказом Міністерства фінансів України від 07 листопада 2011 року № 1393 (зі змінами внесеними наказом Міністерством фінансів України від 15.09.2020 №561, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 16 січня 2012 р. за № 44/20357).

 

Питання: Що являє собою стандартний аудиторський файл (SAF-T UA)?

Відповідь: Це електронний файл стандартизованої структури, що містить експортовані з вихідної системи обліку дані про наявність та стан активів, власного капіталу та зобов’язань, а також інформацію щодо змін у фінансово-господарському стані суб’єкта господарювання за певний період.

 

Питання: Які строки реалізації впровадження електронного аудиту для великих платників податків?

Відповідь: Запровадження обов’язкового подання великими платниками податків на запит контролюючого органу під час проведення перевірки стандартного аудиторського файлу (SAF-T UA) та його аналіз за допомогою спеціалізованого програмного забезпечення з використанням сучасних методик  аудиту передбачається з 01 січня 2023 року.

Запровадження обов’язкового подання усіма великими платниками податків стандартного аудиторського файлу (SAF-T UA) передбачається з 01 січня 2025 року ( за умови прийняття відповідних змін до податкового законодавства).

***

Читайте також:

Джерело: ДПС по роботі з великими платниками податків

Рубрика: Право і відповідальність/Контролюючі органи і перевірки

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Контролюючі органи і перевірки»

  • Скільки часу може тривати планова перевірка ДПС?
    Тривалість планових перевірок ДПС не повинна перевищувати 30 р.дн. для великих платників податків, щодо суб’єктів малого підприємництва – 10 р.дн., інших платників податків – 20 р.дн.
    20.11.2024146
  • Що робити у разі арешту рахунку: поради Мінʼюсту
    У разі арешту рахунку передусім потрібно звернутися до банку, щоб дізнатися, у звʼязку з чим накладено арешт. Банк надасть реквізити виконавчого провадження. За цими даними слід вже звʼязатися з виконавчою службою
    20.11.20241 390
  • УВАГА! ДРС затвердила план комплексних перевірок на 2025 рік
    Незважаючи на те, що "воєнний" мораторій на планові перевірки контролюючих органів поки що діє, деяким з них вже дозволено проводити нагляд. Тому ДРС затвердила та оприлюднила наказ щодо комплексних перевірок на 2025 рік. Він налічує 32037 записів
    18.11.20246 6486
  • Мінімізація податкових ризиків: які заходи впроваджуються ДПС?
    ДПС запроваджує нову систему, яка допомагає мінімізувати податкові ризики, поєднуючи проактивні заходи, спрямовані на запобігання можливим податковим порушенням, та реактивні заходи, спрямовані на виправлення ситуації та запобігання її повторенню
    14.11.2024162
  • Ключові заходи ДПС у межах впровадження Нацстратегії доходів до 2030 року
    Ключовими заходами ДПС у межах впровадження Нацстратегії доходів до 2030 року є зміцнення доброчесності та боротьба з корупцією, підвищення рівня дотримання податкового законодавства, автоматизація роботи з боргами, міжнародна співпраця, цифровізація
    14.11.202459