• Посилання скопійовано

ДРС планує перевести перевірки контролюючих органів в онлайн-режим

Наразі ДРС планує запуск пілотного проєкту для онлайн-перевірок бізнесу. Але поки в онлайн-форматі тестуватимуться саме позапланові перевірки

ДРС планує перевести перевірки контролюючих органів в онлайн-режим

Як держава може зменшити регуляторний тиск на бізнес та від чого можна відмовитися після війни?

Відповідає Голова ДРС Олексій Кучер.

  1. У минулому році кількість перевірок бізнесу зменшилась у 20 разів порівняно з 2021-им. Без жорсткого контролю з боку держави апокаліпсису не трапилось. Навпаки, бізнес-система продемонструвала, що може справно працювати навіть в умовах війни.
  2. Водночас держава не може повністю самоусунутись від контролюючих функцій. Питання полягає у балансі, який необхідно знайти.
  3. Наразі влада і бізнес мають спільне бачення: вдосконалити цю сферу можна шляхом переведення перевірок в онлайн-формат. План Відновлення України, який було презентовано влітку в Лугано, містить, зокрема й запропоновані ДРС ініціативи, які дозволять відпрацювати механізм переведення перевірок бізнесу в цифру.
  4. Перші кроки у цьому напрямку вже зроблено. ДРС перезапустила Інспекційний портал, який є електронною системою, що акумулює всю інформацію про перевірки підприємців органами контролю. Тепер, на його базі, ДРС планує запуск пілотного проєкту для онлайн-перевірок бізнесу.
  5. Наразі в онлайн-форматі тестуватимуться саме позапланові перевірки. Портал стане своєрідним майданчиком, на якому ми наберемося досвіду, напрацюємо найкращі практики і механізми.
  6. І найголовніше: цифровізація відносин влади та бізнесу є одним із найефективніших інструментів для боротьби із корупцією. Вона дозволить зменшити кількість перевірок наживо, що знизить рівень корупційних ризиків й витрати держбюджету.

Детальніше у колонці на “Економічній правді” за посиланням.

Джерело: Державна регуляторна служба України

Рубрика: Право і відповідальність/Контролюючі органи і перевірки

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Контролюючі органи і перевірки»

  • Скільки часу може тривати планова перевірка ДПС?
    Тривалість планових перевірок ДПС не повинна перевищувати 30 р.дн. для великих платників податків, щодо суб’єктів малого підприємництва – 10 р.дн., інших платників податків – 20 р.дн.
    20.11.2024168
  • Що робити у разі арешту рахунку: поради Мінʼюсту
    У разі арешту рахунку передусім потрібно звернутися до банку, щоб дізнатися, у звʼязку з чим накладено арешт. Банк надасть реквізити виконавчого провадження. За цими даними слід вже звʼязатися з виконавчою службою
    20.11.20241 536
  • УВАГА! ДРС затвердила план комплексних перевірок на 2025 рік
    Незважаючи на те, що "воєнний" мораторій на планові перевірки контролюючих органів поки що діє, деяким з них вже дозволено проводити нагляд. Тому ДРС затвердила та оприлюднила наказ щодо комплексних перевірок на 2025 рік. Він налічує 32037 записів
    18.11.20247 0206
  • Мінімізація податкових ризиків: які заходи впроваджуються ДПС?
    ДПС запроваджує нову систему, яка допомагає мінімізувати податкові ризики, поєднуючи проактивні заходи, спрямовані на запобігання можливим податковим порушенням, та реактивні заходи, спрямовані на виправлення ситуації та запобігання її повторенню
    14.11.2024166
  • Ключові заходи ДПС у межах впровадження Нацстратегії доходів до 2030 року
    Ключовими заходами ДПС у межах впровадження Нацстратегії доходів до 2030 року є зміцнення доброчесності та боротьба з корупцією, підвищення рівня дотримання податкового законодавства, автоматизація роботи з боргами, міжнародна співпраця, цифровізація
    14.11.202460