• Посилання скопійовано

Особливості надсилання запитів ДПС платникам податків

ДПС має право звернутися до платників податків із письмовим запитом про надання інформації та її документальне підтвердження. Але діє вичерпний перелік випадків такого надсилання

Особливості надсилання запитів ДПС платникам податків

ДПС в Одеській області повідомляє, що відповідно до п. 73.3 ПКУ контролюючі органи мають право звернутися до платників податків та інших суб'єктів інформаційних відносин із письмовим запитом про надання інформації (вичерпний перелік та підстави надання якої встановлено законом), необхідної для виконання покладених на контролюючі органи функцій, завдань, та її документальне підтвердження. 

Такий запит підписується керівником (його заступником або уповноваженою особою) контролюючого органу і повинен містити: 

  1. підстави для надіслання запиту відповідно до цього пункту, із зазначенням інформації, яка це підтверджує; 
  2. перелік інформації, яка запитується, та перелік документів, які пропонується надати; 
  3. печатку контролюючого органу. 

Письмовий запит про надання інформації надсилається платнику податків або іншим суб'єктам інформаційних відносин за наявності хоча б однієї із підстав, визначених п. 73.3 ПКУ. Зокрема, підставами для надсилання запиту можуть бути результат аналізу податкової інформації, отриманої в установленому законом порядку, за яким виявлено факти, які можуть свідчити про порушення платником податків податкового, валютного законодавства, законодавства у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, з обов'язковим зазначенням таких фактів у запиті; виявлено недостовірність даних, що містяться у податкових деклараціях, поданих платником податків; у разі проведення зустрічної звірки; в інших випадках, визначених ПКУ.

Відповідно до вимог ПКУ, запит вважається належним чином врученим, якщо його надіслано у порядку, визначеному ст. 42 ПКУ

Платники податків та інші суб'єкти інформаційних відносин зобов'язані подавати інформацію, визначену в запиті контролюючого органу, та її документальне підтвердження (крім проведення зустрічної звірки) протягом 15 робочих днів із дня, наступного за днем отримання запиту (якщо інше не передбачено ПКУ) у порядку, визначеному ст. 42 ПКУ.

У разі проведення зустрічної звірки платники податків та інші суб'єкти інформаційних відносин зобов'язані подавати інформацію, визначену в запиті контролюючого органу, протягом 10 робочих днів із дня, наступного за днем отримання запиту, та документальне підтвердження цієї інформації на вимогу контролюючого органу у порядку, визначеному ст. 42 ПКУ

У разі якщо запит складено з порушенням вимог, визначених абзацами першим – п'ятим п. 73.3 ПКУ, платник податків звільняється від обов'язку надавати відповідь на такий запит. 

У разі отримання платником податків запиту про надання інформації та її документальне підтвердження, які вже надавалися цим платником податків за попередніми запитами цього контролюючого органу, такий платник податків має право надати контролюючому органу інформацію про дату та номер листа, якими зазначена інформація та її документальне підтвердження надавалися такому контролюючому органу. У такому разі платник податків звільняється від обов'язку надання інформації та її документального підтвердження в цій частині. 

Отже, запит контролюючого органу про надання відповідної інформації платником податків повинен визначати конкретні підстави, тобто містити чітко визначені обставини, які можуть свідчити про порушення платником податків вимог податкового законодавства, та бути оформленим відповідно до положень ПКУ. 

Зазначимо, що пп. 69.2 п. 69 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» ПКУ встановлено, що тимчасово, на період до припинення або скасування воєнного стану на території України, справляння податків і зборів здійснюється з урахуванням особливостей, передбачених п. 69 ПКУ, зокрема податкові перевірки не розпочинаються, а розпочаті перевірки зупиняються, крім таких, що визначені цим пунктом.

Враховуючи зазначене, наголошуємо, що контролюючі органи мають діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією України, ПКУ, законами України та іншими нормативними актами.

Джерело: ДПС у Одеській області

Рубрика: Право і відповідальність/Контролюючі органи і перевірки

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Контролюючі органи і перевірки»