Южаніна у своєму Телеграм-каналі повідомила, що, за даними Опендатабот, в Україні все ще залишаються бізнеси, які контролюються громадянами рф.
Згідно з Реєстром акціонерів наразі відомо про 41 акціонерне товариство, яке належить власникам із рф, з яких 32 компанії і далі працюють на території України.
Серед компаній, що контролюються громадянами рф, такі бізнеси, як «Укренергоатом», «Укргазпром», «Втб-банк», «Вімм-Білль-Данн Україна» та навіть наукові установи: Науково-дослідний і проектно-конструкторський інститут атомного та енергетичного насособудування та Український науково-дослідний проектно-конструкторський та технологічний інститут трансформаторобудування.
В Україні зареєстровано майже 12 000 акціонерних товариств, проте інформація про власників та бенефіціарів, тобто людей, які утримують пакети акцій й отримують прибуток, є не про всіх.
За останній звітний період (йдеться про 2021 рік) є дані про утримувачів акцій щодо 6346 компаній.
Згідно із санкційними списками на сайті НАЗК під санкції потрапили більш ніж 3600 російських компаній та понад 7260 фізичних осіб.
Ця кількість постійно збільшується.
Тож ймовірність стикнутися з підсанкційним контрагентом досить висока.
Тому перевіряти контрагента, з яким плануєте вести бізнес, треба дуже ретельно, бо на компанію, що співпрацює з контрагентом, у якого є російський слід, можуть бути накладені санкції.
Мало того, така співпраця може трактуватися як фінансування тероризму, за що передбачено кримінальну відповідальність.
Чи всі можливості вичерпали наші компетентні органи для унеможливлення роботи такого бізнесу в нашій країні? – Вона вважає, що ні.