• Посилання скопійовано

Бізнесу слід ретельно перевіряти своїх контрагентів: порада від Южаніної

За позицією Южаніної, перевіряти контрагента, з яким плануєте вести бізнес, треба дуже ретельно, бо на компанію, що співпрацює з контрагентом, у якого є російський слід, можуть бути накладені санкції

Бізнесу слід ретельно перевіряти своїх контрагентів: порада від Южаніної

Южаніна у своєму Телеграм-каналі повідомила, що, за даними Опендатабот, в Україні все ще залишаються бізнеси, які контролюються громадянами рф.

Згідно з Реєстром акціонерів наразі відомо про 41 акціонерне товариство, яке належить власникам із рф, з яких 32 компанії і далі працюють на території України. 

Серед компаній, що контролюються громадянами рф, такі бізнеси, як «Укренергоатом», «Укргазпром», «Втб-банк», «Вімм-Білль-Данн Україна» та навіть наукові установи: Науково-дослідний і проектно-конструкторський інститут атомного та енергетичного насособудування та Український науково-дослідний проектно-конструкторський та технологічний інститут трансформаторобудування.

В Україні зареєстровано майже 12 000 акціонерних товариств, проте інформація про власників та бенефіціарів, тобто людей, які утримують пакети акцій й отримують прибуток, є не про всіх. 

За останній звітний період (йдеться про 2021 рік) є дані про утримувачів акцій щодо 6346 компаній.

Згідно із санкційними списками на сайті НАЗК під санкції потрапили більш ніж 3600 російських компаній та понад 7260 фізичних осіб.

Ця кількість постійно збільшується. 

Тож ймовірність стикнутися з підсанкційним контрагентом досить висока.

Тому перевіряти контрагента, з яким плануєте вести бізнес, треба дуже ретельно, бо на компанію, що співпрацює з контрагентом, у якого є російський слід, можуть бути накладені санкції.

Мало того, така співпраця може трактуватися як фінансування тероризму, за що передбачено кримінальну відповідальність.

Чи всі можливості вичерпали наші компетентні органи для унеможливлення роботи такого бізнесу в нашій країні? – Вона вважає, що ні.

Рубрика: Право і відповідальність/Контролюючі органи і перевірки

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Контролюючі органи і перевірки»

  • Скільки часу може тривати планова перевірка ДПС?
    Тривалість планових перевірок ДПС не повинна перевищувати 30 р.дн. для великих платників податків, щодо суб’єктів малого підприємництва – 10 р.дн., інших платників податків – 20 р.дн.
    20.11.2024168
  • Що робити у разі арешту рахунку: поради Мінʼюсту
    У разі арешту рахунку передусім потрібно звернутися до банку, щоб дізнатися, у звʼязку з чим накладено арешт. Банк надасть реквізити виконавчого провадження. За цими даними слід вже звʼязатися з виконавчою службою
    20.11.20241 536
  • УВАГА! ДРС затвердила план комплексних перевірок на 2025 рік
    Незважаючи на те, що "воєнний" мораторій на планові перевірки контролюючих органів поки що діє, деяким з них вже дозволено проводити нагляд. Тому ДРС затвердила та оприлюднила наказ щодо комплексних перевірок на 2025 рік. Він налічує 32037 записів
    18.11.20247 0176
  • Мінімізація податкових ризиків: які заходи впроваджуються ДПС?
    ДПС запроваджує нову систему, яка допомагає мінімізувати податкові ризики, поєднуючи проактивні заходи, спрямовані на запобігання можливим податковим порушенням, та реактивні заходи, спрямовані на виправлення ситуації та запобігання її повторенню
    14.11.2024166
  • Ключові заходи ДПС у межах впровадження Нацстратегії доходів до 2030 року
    Ключовими заходами ДПС у межах впровадження Нацстратегії доходів до 2030 року є зміцнення доброчесності та боротьба з корупцією, підвищення рівня дотримання податкового законодавства, автоматизація роботи з боргами, міжнародна співпраця, цифровізація
    14.11.202460