Южаніна у своєму Телеграм-каналі розповіла про законопроєкт №8401.
Нагадаємо, що ще 20 лютого відбулося засідання Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики. На ньому, зокрема, ухвалено рішення рекомендувати ВРУ прийняти за основу урядовий законопроєкт №8401 щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану.
Але ВРУ він ще не розглядався.
Усі ці звернення стосуються норм законопроєкту, як потребують щонайменше доопрацювання (а за великим рахунком, щодо таких не послідовних дій варто було б подумати).
Наприклад, для тієї частки ФОПів i юридичних осіб, які з березня 2022 року перейшли на сплату єдиного податку за ставкою 2%, це стало єдиною і безальтернативною можливістю встояти.
Щодо відновлення документальних перевірок (тоді як усі інші види перевірок і так давно відновлено), то, на думку платників, саме перевірки податкової найбільше заважають у веденні бізнесу.
А відновлення застосування штрафів, хоч його вплив на розвиток бізнесу в умовах війни неможливо прорахувати, точно негативно впливатиме на здійснення підприємницької діяльності, особливо на територіях можливих бойових дій.
І головне: бізнес із регіонів радить владі вчинити більш «справедливо» щодо повернення податкової системи без закінчення воєнного стану на довоєнний рівень.
- Для територій, що розташовані в районах проведення воєнних (бойових) дій або перебувають в оточенні (блокуванні), прифронтових та деокупованих зон, набрання чинності законом №8401 має бути відтерміновано до закінчення воєнного стану + 6 місяців.
- У разі прийняття закону розпочинати його впровадження слід з територій, які мають приплив капіталу та робочої сили, територій, що не були під окупацією i в зоні проведення воєнних (бойових) дій.
- Розробити програму з відновлення та повернення на первинні території релокований бізнес.
Южаніна підтримує ці зауваження та вказує, що законопроєкт №8401 – лише спотворена ілюзія того, що все гаразд, яку влада продає бізнесу авансом, прикриваючись домовленістю з МВФ.
На жаль, так не є, а тому повернення довоєнних правил оподаткування не сприймається.