• Посилання скопійовано

Порядок ведення Реєстру керівників платників податку - боржників діє з 13 липня

Реєстр боржників буде містити відомості про керівників юросіб, стосовно яких згідно з рішенням суду застосовано тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України у зв'язку із наявністю непогашеного податкового боргу

Порядок ведення Реєстру керівників платників податку - боржників діє з 13 липня

З 16 червня у ДПС зʼявилися нові повноваження щодо забезпечення ведення та оприлюднення Реєстру керівників платників податків – боржників. Про це ми писали тут.

А самі правила обмежень керівників юросіб у праві виїзду за межі України у зв'язку із наявністю непогашеного податкового боргу почали працювати ще з 1 січня 2022 року.

Наразі ж Мінфін наказом від 05.06.2023 №290 (зареєстровано в Міністерстві юстиції 20.06.2023 за №1024/40080) затвердив Порядок ведення Реєстру керівників платників податків – боржників. 

Наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування. Опубліковано його було 13.07.2023 р. в "Офіційному віснику України" N 61. Отже, цей наказ і Порядок, який він затвердив, діють з 13 липня. 

Цей Порядок визначає механізм формування, ведення, доступу, а також процедуру функціонування Реєстру керівників платників податків – боржників (далі – Реєстр боржників) та наповнення Реєстру боржників відомостями про керівників юросіб або постійних представництв нерезидентів, стосовно яких згідно з рішенням суду застосовано тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України у зв'язку із наявністю у таких юросіб або постійних представництв нерезидентів непогашеного податкового боргу у сумі та у строки, визначені п. 87.13 ПКУ, та оприлюднення такого Реєстру боржників з урахуванням вимог Закону «Про публічні електронні реєстри».

Підкреслимо, що Реєстр боржників акумулює передбачені Кодексом відомості про керівників юросіб або постійних представництв нерезидентів, стосовно яких згідно з рішенням суду застосовано тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України у зв'язку із наявністю у таких юросіб або постійних представництв нерезидентів непогашеного податкового боргу.

Загальний доступ до реєстрової інформації (крім інформації щодо реєстраційного номера облікової картки платника податків, унікального номера запису в Єдиному державному демографічному реєстрі, паспортних даних керівника юрособи або постійного представництва нерезидента-боржника та іншої інформації з обмеженим доступом) є безоплатним, відкритим та забезпечується через вебпортал ДПС шляхом оприлюднення Реєстру боржників держателем.

 

Автор: Русанова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Право і відповідальність/Контролюючі органи і перевірки

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Контролюючі органи і перевірки»

  • Скільки часу може тривати планова перевірка ДПС?
    Тривалість планових перевірок ДПС не повинна перевищувати 30 р.дн. для великих платників податків, щодо суб’єктів малого підприємництва – 10 р.дн., інших платників податків – 20 р.дн.
    20.11.2024141
  • Що робити у разі арешту рахунку: поради Мінʼюсту
    У разі арешту рахунку передусім потрібно звернутися до банку, щоб дізнатися, у звʼязку з чим накладено арешт. Банк надасть реквізити виконавчого провадження. За цими даними слід вже звʼязатися з виконавчою службою
    20.11.20241 373
  • УВАГА! ДРС затвердила план комплексних перевірок на 2025 рік
    Незважаючи на те, що "воєнний" мораторій на планові перевірки контролюючих органів поки що діє, деяким з них вже дозволено проводити нагляд. Тому ДРС затвердила та оприлюднила наказ щодо комплексних перевірок на 2025 рік. Він налічує 32037 записів
    18.11.20246 6196
  • Мінімізація податкових ризиків: які заходи впроваджуються ДПС?
    ДПС запроваджує нову систему, яка допомагає мінімізувати податкові ризики, поєднуючи проактивні заходи, спрямовані на запобігання можливим податковим порушенням, та реактивні заходи, спрямовані на виправлення ситуації та запобігання її повторенню
    14.11.2024162
  • Ключові заходи ДПС у межах впровадження Нацстратегії доходів до 2030 року
    Ключовими заходами ДПС у межах впровадження Нацстратегії доходів до 2030 року є зміцнення доброчесності та боротьба з корупцією, підвищення рівня дотримання податкового законодавства, автоматизація роботи з боргами, міжнародна співпраця, цифровізація
    14.11.202459