• Посилання скопійовано

За місяць поліція повинна ліквідувати усі незаконні обмінники, – Гетманцев

Комітет з податкової політики ВРУ розглянув ситуацію щодо роботи обмінників без ліцензій і поставив жорстку вимогу перед Нацполіцією повернути валютний ринок у правове поле

За місяць поліція повинна ліквідувати усі незаконні обмінники, –  Гетманцев

В Україні досі діє велика мережа обмінників, які без будь-яких ліцензій Національного банку, без сплати грошей до державного бюджету здійснюють обмін валюти. Комітет з питань фінансів, податкової та митної політики розглянув цю ситуацію і поставив жорстку вимогу перед Національною поліцією повернути валютний ринок у правове поле.

Про це розповів народний депутат, голова відповідного Комітету Верховної Ради Данило Гетманцев.

«В Україні досі працює розгалужена мережа обмінників, які не мають ліцензій. Іноді одна й та ж мережа частково має ліцензії, а частково не має. Це абсолютно неприйнятно, особливо під час війни. Споживач не є захищеним у таких відносинах, а держава не отримує від роботи таких обмінників жодних грошей. Відповідно нема надходжень і на фінансування армії», - зазначив парламентарій.

За його словами, здебільшого такі обмінники працюють не один рік, і на це чомусь закривають очі правоохоронці в тому чи іншому регіоні.

«Зараз ми поставили жорстку вимогу перед Нацполіцією, аби всі ці заклади були закриті повністю. Ми дали місяць на те, щоб ситуація була врегульована й весь ринок валютообмінних операцій працював виключно в правовому полі», - наголосив народний депутат.

Він також додав, що свідомі громадяни можуть допомогти правоохоронцям налагодити роботу на валютному ринку. Якщо виявлено роботу нелегального обмінника, то треба звертатися до Нацполіції, а якщо легальний обмінник порушує правила, то необхідно подати скаргу на гарячу лінію Нацбанку.

Джерело: Верховна Рада України

Рубрика: Право і відповідальність/Контролюючі органи і перевірки

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Контролюючі органи і перевірки»

  • Скільки часу може тривати планова перевірка ДПС?
    Тривалість планових перевірок ДПС не повинна перевищувати 30 р.дн. для великих платників податків, щодо суб’єктів малого підприємництва – 10 р.дн., інших платників податків – 20 р.дн.
    20.11.2024165
  • Що робити у разі арешту рахунку: поради Мінʼюсту
    У разі арешту рахунку передусім потрібно звернутися до банку, щоб дізнатися, у звʼязку з чим накладено арешт. Банк надасть реквізити виконавчого провадження. За цими даними слід вже звʼязатися з виконавчою службою
    20.11.20241 520
  • УВАГА! ДРС затвердила план комплексних перевірок на 2025 рік
    Незважаючи на те, що "воєнний" мораторій на планові перевірки контролюючих органів поки що діє, деяким з них вже дозволено проводити нагляд. Тому ДРС затвердила та оприлюднила наказ щодо комплексних перевірок на 2025 рік. Він налічує 32037 записів
    18.11.20246 9536
  • Мінімізація податкових ризиків: які заходи впроваджуються ДПС?
    ДПС запроваджує нову систему, яка допомагає мінімізувати податкові ризики, поєднуючи проактивні заходи, спрямовані на запобігання можливим податковим порушенням, та реактивні заходи, спрямовані на виправлення ситуації та запобігання її повторенню
    14.11.2024165
  • Ключові заходи ДПС у межах впровадження Нацстратегії доходів до 2030 року
    Ключовими заходами ДПС у межах впровадження Нацстратегії доходів до 2030 року є зміцнення доброчесності та боротьба з корупцією, підвищення рівня дотримання податкового законодавства, автоматизація роботи з боргами, міжнародна співпраця, цифровізація
    14.11.202460