• Посилання скопійовано

Перевірки щодо застосування РРО: як їх розпочали проводити податківці?

Київські податківці відзвітували про рейд на території торговельного ринку електротехнікою. ДПС наголошує, що використовує ризикоорієнтований підхід при організації фактичних перевірок. Тобто перевіряють лише тих, кого давно підозрюють у РРО-порушеннях

Перевірки щодо застосування РРО: як їх розпочали проводити податківці?

Управлінням фактичних перевірок ГУ ДПС у м. Києві проведено низку контрольно-перевірочних заходів на території одного з найбільших торговельних ринків електротехнікою в м. Києві з приводу дотримання продавцями порядку проведення розрахунків.

Враховуючи, що органи ДПС на сьогодні використовують ризикоорієнтований підхід при організації фактичних перевірок, свою увагу столичні податківці сконцентрували виключно на діяльності тих платників податків, які свідомо ухиляються від виконання встановлених законодавством обов’язків щодо фіскалізації розрахунків.

Зауважимо, що значна кількість суб’єктів господарювання на ринку, де проводилися заходи контролю, системно працюють з порушеннями порядку проведення розрахунків, а тому податковим органом заходи контролю будуть продовжені та посилені.

Під час проведення перевірок виявлені непоодинокі факти:

  • діяльності без державної реєстрації господарської діяльності;
  • продажу товарів без застосування РРО/ПРРО, невидачі відповідних розрахункових документів;
  • купівлі/продажу криптовалют та продажу товарів за криптовалюти;
  • реалізації не облікованих товарів, зокрема мобільних телефонів, мобільних гаджетів, комп’ютерів та інших електротоварів.

Також виявлено факти продажу тютюнових виробів без наявності ліцензії на право їх реалізації. Тютюнові вироби, що знаходилися у продажу, не були марковані марками акцизного податку встановленого зразка.

За результатами проведених перевірок складено відповідні акти фактичних перевірок та адміністративні протоколи за ст. 164, 155 прим. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Крім того, не марковані марками акцизного податку тютюнові вироби вилучено із незаконного обігу працівниками поліції.

Як результат, порушників буде притягнуто до встановленої законодавством відповідальності.

ГУ ДПС у м. Києві вкотре нагадує торговцям м. Києва про встановлений законодавством обов’язок фіскалізації розрахунків з покупцями. 

За незастосування РРО/ПРРО у випадках, коли їх застосування є обов’язковим при продажу товарів, передбачено фінансову відповідальність у вигляді штрафу в сумі до 150 відсотків вартості проданих із порушенням товарів.

***

Читайте такожДПС нагадує про старт застосування штрафів за роботу без РРО з 1 жовтня

Джерело: ДПС у м. Києві

Рубрика: Право і відповідальність/Контролюючі органи і перевірки

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Контролюючі органи і перевірки»

  • Скільки часу може тривати планова перевірка ДПС?
    Тривалість планових перевірок ДПС не повинна перевищувати 30 р.дн. для великих платників податків, щодо суб’єктів малого підприємництва – 10 р.дн., інших платників податків – 20 р.дн.
    20.11.2024140
  • Що робити у разі арешту рахунку: поради Мінʼюсту
    У разі арешту рахунку передусім потрібно звернутися до банку, щоб дізнатися, у звʼязку з чим накладено арешт. Банк надасть реквізити виконавчого провадження. За цими даними слід вже звʼязатися з виконавчою службою
    20.11.20241 370
  • УВАГА! ДРС затвердила план комплексних перевірок на 2025 рік
    Незважаючи на те, що "воєнний" мораторій на планові перевірки контролюючих органів поки що діє, деяким з них вже дозволено проводити нагляд. Тому ДРС затвердила та оприлюднила наказ щодо комплексних перевірок на 2025 рік. Він налічує 32037 записів
    18.11.20246 6156
  • Мінімізація податкових ризиків: які заходи впроваджуються ДПС?
    ДПС запроваджує нову систему, яка допомагає мінімізувати податкові ризики, поєднуючи проактивні заходи, спрямовані на запобігання можливим податковим порушенням, та реактивні заходи, спрямовані на виправлення ситуації та запобігання її повторенню
    14.11.2024162
  • Ключові заходи ДПС у межах впровадження Нацстратегії доходів до 2030 року
    Ключовими заходами ДПС у межах впровадження Нацстратегії доходів до 2030 року є зміцнення доброчесності та боротьба з корупцією, підвищення рівня дотримання податкового законодавства, автоматизація роботи з боргами, міжнародна співпраця, цифровізація
    14.11.202459