• Посилання скопійовано

ДПСУ знову оновила план-графік перевірок підприємців на 2023 рік

ДПС розміщено оновлення затвердженого плану-графіка перевірок ДПС на 2023 рік. Наразі воно торкнулося лише розділу "Документальні планові перевірки фізичних осіб". За ним у 2023 році планують провести 262 перевірки

ДПСУ знову оновила план-графік перевірок підприємців на 2023 рік

Нагадаємо, що ще у грудні 2022 року ДПС опублікувала план-графік на 2023 рік. Про це ми писали тут.

Тоді податківці проінформували, кого саме вони включили до графіка. Так, за даними ДПС, 97% плану-графіка на 2023 рік становлять платники податків, планові перевірки яких не були розпочаті у 2022 році та які за результатами подання звітності у поточному році мають ризики несплати податків. 

2 листопада на сайті ДПС розміщено оновлення затвердженого плану-графіка перевірок ДПС на 2023 рік. Наразі воно торкнулося лише  розділу "Документальні планові перевірки фізичних осіб" (завантажити). За ним у 2023 році планують провести 262 перевірки (у первинному була 1461 податкова перевірка, в оновленні за жовтень - 261.).

Інші три розділи залишилися без змін. Переглянути їх можна нижче:

 • Розділ I «Документальні планові перевірки платників податків – юридичних осіб» та розділ II «Документальні планові перевірки фінансових установ, постійних представництв та представництв нерезидентів» (станом на 05.10.2023) (завантажити). За ним у 2023 році планують провести 1080 перевірок (у первинному було 2225 податкових перевірок).

 • Розділ IV «Документальні планові перевірки платників податків – юридичних осіб з питань правильності обчислення, повноти і своєчасності сплати податку на доходи фізичних осіб, військового збору та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (завантажити) (станом на 07.08.2023). Щодо таких питань податківці планують провести 29 перевірок (у первинному було 325). 

* Для швидкого пошуку у файлах користуйтеся комбінацією клавіш Ctrl+F.

 

Чому ДПС оновила план-графік перевірок?

З 1 серпня почав діяти Закон №3219. За його нормами з 1 серпня продовжено дію мораторію на проведення документальних перевірок платників податків та перевірок платників ЄСВ, крім перевірок: 

 • бюджетного відшкодування; 
 • за заявою платника та за скаргою останнього; 
 • ліквідації (припинення юридичної особи/підприємницької діяльності); 
 • на заперечення до акта; 
 • у разі дисциплінарного провадження; 
 • трансфертного ціноутворення; 
 • міжнародного оподаткування; 
 • перевірок нерезидентів;
 • валютного законодавства.

При цьому план-графік перевірок має формуватися лише щодо 3-х категорій платників податків, які здійснюють діяльність у сфері виробництва та/або реалізації підакцизної продукції; у сфері грального бізнесу, надання фінансових, платіжних послуг. Про це розповідали податківці у своєму інформаційному листі.

Докладно про перевірки ми писали в аналітиці

Через це ДПС й вирішила оновити план-графік.

Звертаємо увагу! 6 вересня у ВРУ зареєстровано законопроєкт №10016, згідно з яким з 1 жовтня мало бути відновлено проведення планових та позапланових перевірок ДПС, проведення яких було заборонено до припинення воєнного стану. Проте, як зауважив Д. Гетманцев, найімовірніше, він буде прийнятий з 1 листопада цього року.

Автор: Волос Наталія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Право і відповідальність/Контролюючі органи і перевірки

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Контролюючі органи і перевірки»