• Посилання скопійовано

Пропозиції бізнесу враховані у прийнятому законі щодо криміналізації контрабанди

Функцію контролю в контексті криміналізації контрабанди буде покладено на 2 служби – Митні органи та БЕБ. Водночас документом передбачається, що через пів року має відбутися перезавантаження БЕБ

Пропозиції бізнесу враховані у прийнятому законі щодо криміналізації контрабанди

ЕВА повідомляє, що минулого тижня Верховна Рада України ухвалила загалом законопроєкт №5420 щодо криміналізації контрабанди.

Документ передбачає кримінальну відповідальність за контрабанду товарів у значних та великих розмірах, а також за недостовірне декларування товарів. Запровадження кримінальної відповідальності набиратиме чинності поетапно. Так, за контрабанду підакцизних товарів – з 1 січня 2024 року, а контрабанду всіх інших товарів – з 1 липня 2024 року.

Відповідно до наявної у публічному просторі інформації від законотворців, Закон прийнято у редакції, до якої внесли правки, на яких наполягав бізнес:

  • поріг, після якого настає кримінальна відповідальність за контрабанду, збільшено у п’ять разів – до 6 млн грн;
  • пороги щодо кримінальної відповідальності за контрабанду підакцизних товарів піднято у 2 рази – до 1,3 млн грн;
  • умисел скоєння злочину потрібно буде довести, бо раніше помилки  декларуванні вже могли інтерпретувати як контрабанду (а помилка не може бути підставою для притягнення до кримінальної відповідальності, водночас адміністративну відповідальність вже і так передбачено законодавством).

Функцію контролю в контексті криміналізації контрабанди буде покладено на 2 служби – Митні органи та БЕБ. Водночас документом передбачається, що через пів року має відбутися перезавантаження БЕБ.

Проте варто зауважити, що у бізнесу залишається і кілька запитань:

  • хто може бути притягнений до кримінальної відповідальності за такі злочини – керівник підприємства, декларант, митний брокер, перевізник тощо?
  • якою буде відповідальність посадових осіб (Митних служб, БЕБ) органів владних повноважень за перевищення повноважень?

Тож від імені бізнесу Європейська Бізнес Асоціація дякує законотворцям за врахування пропозицій бізнесу в такому одіозному законопроєкті. Водночас спільнота з нетерпінням очікує на публікацію Закону, аби особисто ознайомитися з формулюваннями в документі, адже наразі повна версія прийнятого Закону ще не є доступною для ознайомлення.

***

Читайте такожЗ 2024 року впроваджують криміналізацію контрабанди товарів та підакцизних товарів

Джерело: Європейська Бізнес Асоціація

Рубрика: Право і відповідальність/Контролюючі органи і перевірки

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Контролюючі органи і перевірки»

  • Скільки часу може тривати планова перевірка ДПС?
    Тривалість планових перевірок ДПС не повинна перевищувати 30 р.дн. для великих платників податків, щодо суб’єктів малого підприємництва – 10 р.дн., інших платників податків – 20 р.дн.
    20.11.2024164
  • Що робити у разі арешту рахунку: поради Мінʼюсту
    У разі арешту рахунку передусім потрібно звернутися до банку, щоб дізнатися, у звʼязку з чим накладено арешт. Банк надасть реквізити виконавчого провадження. За цими даними слід вже звʼязатися з виконавчою службою
    20.11.20241 503
  • УВАГА! ДРС затвердила план комплексних перевірок на 2025 рік
    Незважаючи на те, що "воєнний" мораторій на планові перевірки контролюючих органів поки що діє, деяким з них вже дозволено проводити нагляд. Тому ДРС затвердила та оприлюднила наказ щодо комплексних перевірок на 2025 рік. Він налічує 32037 записів
    18.11.20246 9206
  • Мінімізація податкових ризиків: які заходи впроваджуються ДПС?
    ДПС запроваджує нову систему, яка допомагає мінімізувати податкові ризики, поєднуючи проактивні заходи, спрямовані на запобігання можливим податковим порушенням, та реактивні заходи, спрямовані на виправлення ситуації та запобігання її повторенню
    14.11.2024164
  • Ключові заходи ДПС у межах впровадження Нацстратегії доходів до 2030 року
    Ключовими заходами ДПС у межах впровадження Нацстратегії доходів до 2030 року є зміцнення доброчесності та боротьба з корупцією, підвищення рівня дотримання податкового законодавства, автоматизація роботи з боргами, міжнародна співпраця, цифровізація
    14.11.202460