• Посилання скопійовано

З 2024 року НБУ перевірятиме учасників ринку небанківських фінпослуг по-новому

Нове Положення визначає організаційні засади проведення перевірок, додаткові підстави для позапланової перевірки, порядок виконання рекомендацій та особливості складання акта про відсутність об’єкта перевірки за місцезнаходженням

З 2024 року НБУ перевірятиме учасників ринку небанківських фінпослуг по-новому

Національний банк оновив порядок організації, проведення та оформлення результатів інспекційних перевірок на ринках небанківських фінансових послуг відповідно до вимог нових законів України "Про фінансові послуги та фінансові компанії", "Про страхування" та "Про кредитні спілки" (далі – нові закони), які вводяться в дію з 1 січня 2024 року.   

Нове Положення про організацію та проведення інспекційних перевірок на ринках небанківських фінансових послуг (далі – Положення) врегульовує порядок проведення інспекційних перевірок осіб, які охоплюватимуться наглядовою діяльністю Національного банку з 01 січня 2024 року, а саме: 

  • надавачів фінансових і супровідних послуг та їх відокремлених підрозділів;
  • небанківських фінансових груп та їх учасників;
  • власників істотної участі;
  • ключових учасників у структурі власності;
  • афілійованих та споріднених осіб надавачів фінансових послуг; 
  • іноземних надавачів фінансових та/або супровідних послуг в Україні; 
  • осіб, які в установленому законодавством порядку надають послуги з аутсорсингу надавачам фінансових послуг.

Положення, зокрема, визначає організаційні засади проведення перевірок, додаткові підстави для проведення позапланової інспекційної перевірки, порядок виконання рекомендацій, наданих за результатами інспекційної перевірки та особливості складення акта про відсутність об’єкта перевірки за місцезнаходженням.

Положення також розширює перелік прав об’єкта перевірки під час проведення інспекційної перевірки та можливих дій за результатами інспекційної перевірки: крім заходів впливу Національний банк зможе, зокрема, застосовувати коригувальні заходи і заходи раннього втручання.   

Положення про організацію та проведення інспекційних перевірок на ринках небанківських фінансових послуг затверджене постановою Правління Національного банку України від 20 грудня 2023 року №167 та набирає чинності з 01 січня 2024 року, одночасно з уведенням в дію нових законів. 

Водночас чинне Положення про організацію, проведення та оформлення результатів інспекційних перевірок учасників ринків небанківських фінансових послуг, затверджене постановою Правління Національного банку України від 26 лютого 2021 року №22 (зі змінами), буде визнане таким, що втратило чинність.

Джерело: Нацiональний банк України

Рубрика: Право і відповідальність/Контролюючі органи і перевірки

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Контролюючі органи і перевірки»

  • Скільки часу може тривати планова перевірка ДПС?
    Тривалість планових перевірок ДПС не повинна перевищувати 30 р.дн. для великих платників податків, щодо суб’єктів малого підприємництва – 10 р.дн., інших платників податків – 20 р.дн.
    20.11.2024163
  • Що робити у разі арешту рахунку: поради Мінʼюсту
    У разі арешту рахунку передусім потрібно звернутися до банку, щоб дізнатися, у звʼязку з чим накладено арешт. Банк надасть реквізити виконавчого провадження. За цими даними слід вже звʼязатися з виконавчою службою
    20.11.20241 494
  • УВАГА! ДРС затвердила план комплексних перевірок на 2025 рік
    Незважаючи на те, що "воєнний" мораторій на планові перевірки контролюючих органів поки що діє, деяким з них вже дозволено проводити нагляд. Тому ДРС затвердила та оприлюднила наказ щодо комплексних перевірок на 2025 рік. Він налічує 32037 записів
    18.11.20246 9016
  • Мінімізація податкових ризиків: які заходи впроваджуються ДПС?
    ДПС запроваджує нову систему, яка допомагає мінімізувати податкові ризики, поєднуючи проактивні заходи, спрямовані на запобігання можливим податковим порушенням, та реактивні заходи, спрямовані на виправлення ситуації та запобігання її повторенню
    14.11.2024164
  • Ключові заходи ДПС у межах впровадження Нацстратегії доходів до 2030 року
    Ключовими заходами ДПС у межах впровадження Нацстратегії доходів до 2030 року є зміцнення доброчесності та боротьба з корупцією, підвищення рівня дотримання податкового законодавства, автоматизація роботи з боргами, міжнародна співпраця, цифровізація
    14.11.202460