• Посилання скопійовано

Бізнес просить владу реалізувати ключові антикорупційні реформи

Бізнес закликає ВРУ прийняти у першому кварталі 2024 року всі основні антикорупційні та інституційні зміни, які мінімізують корупцію у нашій державі. Це стосується роботи ДПС, ДМС та БЕБ

Бізнес просить владу реалізувати ключові антикорупційні реформи

Члени Української Ради Бізнесу, до складу якої входить 112 бізнес-асоціацій різних галузей економіки, членами яких є 28 000 підприємств,  проаналізували законопроєкт №10378 щодо вдосконалення окремих питань мобілізації, військового обліку та проходження військової служби та повʼязаний з ним законопроєкт №10379 щодо посилення відповідальності за військові правопорушення і зазначають таке:

Безумовно, ефективна оборона держави у цей складний час – найвищий пріоритет, для реалізації цієї мети має бути побудований інклюзивний діалог влади, бізнесу та громадянського суспільства.

На думку Ради, такі суттєві зміни суспільного договору, які передбачаютьcя проєктами №10378 та №10379, мають бути розглянуті лише з одночасним реформуванням державних інституцій з метою додержання балансу інтересів “суспільство-держава-бізнес”.

У той час, як кількість громадян України, які беруть активну участь у захисті своєї Батьківщини на фронті, збільшується, – неприпустимою є подальша робота величезних “корупційних годівничок” для чиновників та функціонування налагоджених механізмів обкрадання Держави.

Через неефективну та корупційну роботу тільки трьох органів – Державної митної служби, Державної податкової служби, Бюро економічної безпеки – держава втрачає, ⁠за розрахунками експертів, 180 - 200 млрд гривень щороку (сірий імпорт, контрабанда, контрафакт, скрутки тощо), яких конче не вистачає армії; сотні мільярдів, які нині розчиняються на офшорних рахунках чиновників-корупціонерів та їхніх партнерів.

Україна потребує змін не точкового, а комплексного характеру, особливо щодо державних органів, які характеризуються в суспільстві неефективністю та схильністю до корупційних скандалів.

Український бізнес закликає разом з ухваленням оновленого законодавства щодо мобілізації, військового обліку та проходження військової служби прийняти у першому кварталі 2024 року всі основні антикорупційні та інституційні зміни, які мінімізують корупцію у нашій державі: повне перезавантаження Державної митної служби (проєкт №6490-д), Державної податкової служби (проєкт №9243), Бюро економічної безпеки (проєкт 10088-1), реформа держслужби із відновленням прозорих конкурсів, завершення судової реформи, реформа СБУ, перезавантаження Національної поліції та реформи Рахункової палати із затвердженням нових конкурсних процедур.

⁠Українці мають захищати державу, функціонуванням якої вони задоволені, а не неефективних чиновників та корупціонерів.

Україна, яка потрібна громадянам, – це держава із суспільством “відкритого доступу”, де панує доброчесна економічна та політична конкуренція, розвиток є стійким та сталим; люди мають широкі можливості реалізувати свої таланти та прагнення; влада, партії, медіа, громадськість є прозорими, публічними і підзвітними. Держава служить народу, усунено можливості для корупції та зловживання владою,  забезпечено справедливе правосуддя. Політична система та місцеве самоврядування узгоджують різноманітні суспільні інтереси, а громадяни свідомо впливають на прийняття рішень, що їх стосуються, знають та можуть реалізувати свої права. 

Український бізнес закликає Президента, Парламент та Кабінет Міністрів прийняти комплексні системні рішення з мінімізації корупції на початку 2024 року, зокрема прийнявши як закони зазначені у зверненні проєкти.

Водночас проєкт №10378 щодо удосконалення окремих питань мобілізації, військового обліку та проходження військової служб та повʼязаний з ним законопроєкт №10379 щодо посилення відповідальності за військові правопорушення також потребують комплексного доопрацювання та усунення норм, що можуть негативно вплинути на функціонування бізнесу, який наразі перебуває в режимі “виживання”, та на загальні показники економіки в державі. Закликаємо представників влади долучити провідні бізнес-асоціації та аналітичні центри до інклюзивного обговорення та доопрацювання цих проєктів для забезпечення балансу інтересів держави-суспільства-бізнесу та досягнення спільної мети – перемоги ворога.

Джерело: Українська Рада Бізнесу

Рубрика: Право і відповідальність/Контролюючі органи і перевірки

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Контролюючі органи і перевірки»