• Посилання скопійовано

Як БЕБ бореться з тіньовим тютюновим бізнесом: результати розслідувань

Слідством встановлено, що службові особи компанії у податковій звітності відображали реалізацію тютюнових виробів в адресу підприємств з ознаками фіктивності. Докладніше про це - у новині

Як БЕБ бореться з тіньовим тютюновим бізнесом: результати розслідувань

Детективи Бюро економічної безпеки України скерували до суду обвинувальний акт  стосовно генерального директора, його заступника та головного бухгалтера одного з найбільших в Україні дистриб’юторів тютюнових виробів.

Слідством встановлено, що службові особи компанії у податковій звітності відображали реалізацію тютюнових виробів в адресу підприємств з ознаками фіктивності.

Фактично ж продаж тютюнових виробів цим товариствам не здійснювався. Реалізація відбувалася за готівку поза обліком, в тому числі й через мережу власних магазинів роздрібної торгівлі. 

Своєю чергою, ці підприємства у податковій звітності документально відобразили реалізацію інших товарів – м’ясної продукції та палива.

Надалі кошти легалізували шляхом укладання низки договорів із фінансовими компаніями.

Такі дії призвели до несплати податків та легалізації коштів, отриманих злочинним шляхом в особливо великих розмірах, – бюджету було завдано понад 1,6 млрд збитків. 

Генеральному директору товариства, його заступнику та головному бухгалтеру повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 212 КК України (умисне ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах) та ч. 3 ст. 209 КК України (легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом). 

Обвинувальні акти скеровано до суду. 

Оперативний супровід - співробітники ДСР. Процесуальне керівництво здійснювали прокурори Офісу Генерального прокурора.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Джерело: Бюро економічної безпеки України

Рубрика: Право і відповідальність/Контролюючі органи і перевірки

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Контролюючі органи і перевірки»

  • Скільки часу може тривати планова перевірка ДПС?
    Тривалість планових перевірок ДПС не повинна перевищувати 30 р.дн. для великих платників податків, щодо суб’єктів малого підприємництва – 10 р.дн., інших платників податків – 20 р.дн.
    20.11.2024164
  • Що робити у разі арешту рахунку: поради Мінʼюсту
    У разі арешту рахунку передусім потрібно звернутися до банку, щоб дізнатися, у звʼязку з чим накладено арешт. Банк надасть реквізити виконавчого провадження. За цими даними слід вже звʼязатися з виконавчою службою
    20.11.20241 498
  • УВАГА! ДРС затвердила план комплексних перевірок на 2025 рік
    Незважаючи на те, що "воєнний" мораторій на планові перевірки контролюючих органів поки що діє, деяким з них вже дозволено проводити нагляд. Тому ДРС затвердила та оприлюднила наказ щодо комплексних перевірок на 2025 рік. Він налічує 32037 записів
    18.11.20246 9146
  • Мінімізація податкових ризиків: які заходи впроваджуються ДПС?
    ДПС запроваджує нову систему, яка допомагає мінімізувати податкові ризики, поєднуючи проактивні заходи, спрямовані на запобігання можливим податковим порушенням, та реактивні заходи, спрямовані на виправлення ситуації та запобігання її повторенню
    14.11.2024164
  • Ключові заходи ДПС у межах впровадження Нацстратегії доходів до 2030 року
    Ключовими заходами ДПС у межах впровадження Нацстратегії доходів до 2030 року є зміцнення доброчесності та боротьба з корупцією, підвищення рівня дотримання податкового законодавства, автоматизація роботи з боргами, міжнародна співпраця, цифровізація
    14.11.202460