• Посилання скопійовано

ДПС посилює контроль за пересиланням підакцизних товарів за допомогою служб доставки

ДПС звернула увагу на необхідність прийняття відповідних рішень щодо посилення контролю за підозрілими відправленнями та створення дієвої системи попередження можливості пересилання відправлень з підакцизними товарами сумнівного походження

ДПС посилює контроль за пересиланням підакцизних товарів за допомогою служб доставки

ДПС у межах функцій контролю за обігом спирту етилового, спиртових дистилятів, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального, з метою посилення боротьби з їх нелегальним виробництвом та реалізацією на території України системно вживає заходи щодо удосконалення такого контролю.

Так, у січні 2024 року ДПС було проведено спільну нараду з представниками провідного логістичного оператора України, який надає послуги, зокрема, торговцям, що здійснюють свою діяльність у мережі інтернет, та обговорено питання необхідності посилення контролю за пересиланням заборонених вкладень.

Також ДПС звернула увагу на необхідності прийняття відповідних рішень щодо посилення контролю за підозрілими відправленнями та створення дієвої системи попередження можливості пересилання відправлень з підакцизними товарами сумнівного походження.

Завдяки вжитим заходам та внаслідок проведеної наради між ДПС та одним із найбільших надавачів послуг з доставки товарів було досягнуто домовленості щодо:

  • проведення роз’яснювальної роботи з працівниками, зайнятими прийманням відправлень до пересилання, наведення їм зразків марок акцизного податку та демонстрації місць, де вони мають бути наклеєні;
  • перевірки підозрілих відправлень під час приймання до перевезення;
  • встановлення заборони перевозити, зокрема, алкогольні напої з вмістом спирту етилового понад 8,5% об’ємних одиниць, тютюнові вироби, рідини, що використовуються в електронних сигаретах, на яких відсутні марки акцизного податку встановленого зразка;
  • відмови у прийманні підозрілих відправлень, якщо клієнт відмовляється надавати згоду на огляд вмісту такого відправлення;
  • поступового оснащення пунктів приймання відправлень обладнанням для перевірки вмісту відправлень, без їх розпакування.

Вітаємо подібні рішення, свідомо прийняті представником крупного бізнесу в інтересах суспільства, розвитку та стабілізації економіки держави і дякуємо за готовність залучитись до участі в забезпеченні підвищення рівня прозорості обігу підакцизних товарів на території України.

Сподіваємось на приєднання до таких рішень всіх без винятку логістичних операторів та кур’єрських служб, свідоме та відповідальне ставлення до своїх обов’язків перед державою представників бізнесу, що здійснюють продаж алкогольних напоїв та тютюнових виробів.

Робота щодо запобігання поширенню на території України контрабандної та/або контрафактної алкогольної продукції та тютюнових виробів, у тому числі і за рахунок наведених профілактичних заходів, проводиться ДПС постійно.

Джерело: ДПСУ

Рубрика: Право і відповідальність/Контролюючі органи і перевірки

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Контролюючі органи і перевірки»