• Посилання скопійовано

Гетманцев навів «рецепт» вирішення проблеми з торгівлею контрафактними цигарками

За словами Гетманцева, в Україні масово торгують контрафактними цигарками – без акцизних марок і використання РРО. Він має «рецепт» вирішення проблеми. Про це - далі у новині

Гетманцев навів «рецепт» вирішення проблеми з торгівлею контрафактними цигарками

Один із ключових напрямів збільшення бюджетних надходжень - упорядкування імпорту, виробництва і торгівлі підакцизними товарами.

Таку думку в інтерв’ю Укрінформу висловив голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.

Говорячи про джерела додаткових надходжень до державного бюджету, він нагадав, що через різноманітні порушення на ринках підакцизної продукції країна щороку втрачає десятки, а то й сотні мільярдів гривень.

«У нас є «перемоги» над схемами на ринках палива, спиртного, але ще маємо над чим працювати в сегменті тютюнових виробів. І правоохоронні органи повинні жорстко сконцентруватися на цьому напрямі. Тут вони, вочевидь, недопрацьовують», - констатував парламентарій.

За його словами, в Україні масово торгують контрафактними цигарками - без акцизних марок і використання РРО. Мало того, мережа реалізації підакцизних товарів взагалі не має роздрібних ліцензій. Тобто Податкова їх «не бачить», юридично вони для неї не існують. А отже, навіть перевірити роботу таких суб’єктів можуть тільки правоохоронні органи: БЕБ і Національна поліція.

«Це питання корупції на низовій ланці правоохоронних органів, представники яких заплющують на такий «бізнес» очі. У мене один простий рецепт розв’язання проблеми: якщо на території, за яку відповідає керівник регіонального підрозділу, відбувається така торгівля, то він або зупиняє порушення, або йде у відставку. Коли керівництво МВС, Нацполу поставить питання саме таким чином, його дуже швидко вирішать. Бо якщо ти професіонал і заплющуєш очі на очевидні правопорушення, то ти державі не потрібен. Якщо ж ти не професіонал і просто їх фізично не помічаєш, то ти також державі не потрібний», - вважає Гетманцев.

Також він позитивно оцінив законодавчі ініціативи про впорядкування обліку тютюнової сировини, нагадавши, що одним зі способів ухилення від оподаткування вітчизняних виробників тютюнової продукції дотепер було списування до 40% сировини, яка нібито втрачалася у процесі ферментації. Насправді ж цей тютюн ішов на виготовлення необлікованої продукції. Тепер відповідну норму знижують до 5%.

Разом з іншими кроками, а також із перезавантаженням Митниці, це, за словами народного депутата, додатково приноситиме до бюджету десятки чи й сотні мільярдів гривень.

«Перезавантаження Митниці, доведення до кінця реформи надасть величезний ресурс для державного бюджету. Ми говоримо принаймні про 100-120 мільярдів гривень на рік», - уточнив Гетманцев.

Це значно перевищує 44 мільярди гривень, які планується додатково залучити до цьогорічного бюджету завдяки ініційованим Міністерством фінансів змінам до законодавства.

Як повідомляв Укрінформ, Мінфін готує законопроєкт, в якому фіналізує пропозиції для збільшення цьогорічних надходжень до державного бюджету. Мета - забезпечити додаткові доходи в обсязі не менше 0,5% річного ВВП. Поміж пропозицій - щомісячна сплата авансових внесків із податку на прибуток підприємствами, які торгують пальним, оподаткування військовим збором ФОПів, а також покупців банківських металів та легкових автомобілів, що підлягають першій державній реєстрації в Україні, продавців нерухомості, роздрібних торговців ювелірними виробами.

Джерело: УКРІНФОРМ

Рубрика: Право і відповідальність/Контролюючі органи і перевірки

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Контролюючі органи і перевірки»

  • Скільки часу може тривати планова перевірка ДПС?
    Тривалість планових перевірок ДПС не повинна перевищувати 30 р.дн. для великих платників податків, щодо суб’єктів малого підприємництва – 10 р.дн., інших платників податків – 20 р.дн.
    20.11.2024140
  • Що робити у разі арешту рахунку: поради Мінʼюсту
    У разі арешту рахунку передусім потрібно звернутися до банку, щоб дізнатися, у звʼязку з чим накладено арешт. Банк надасть реквізити виконавчого провадження. За цими даними слід вже звʼязатися з виконавчою службою
    20.11.20241 373
  • УВАГА! ДРС затвердила план комплексних перевірок на 2025 рік
    Незважаючи на те, що "воєнний" мораторій на планові перевірки контролюючих органів поки що діє, деяким з них вже дозволено проводити нагляд. Тому ДРС затвердила та оприлюднила наказ щодо комплексних перевірок на 2025 рік. Він налічує 32037 записів
    18.11.20246 6196
  • Мінімізація податкових ризиків: які заходи впроваджуються ДПС?
    ДПС запроваджує нову систему, яка допомагає мінімізувати податкові ризики, поєднуючи проактивні заходи, спрямовані на запобігання можливим податковим порушенням, та реактивні заходи, спрямовані на виправлення ситуації та запобігання її повторенню
    14.11.2024162
  • Ключові заходи ДПС у межах впровадження Нацстратегії доходів до 2030 року
    Ключовими заходами ДПС у межах впровадження Нацстратегії доходів до 2030 року є зміцнення доброчесності та боротьба з корупцією, підвищення рівня дотримання податкового законодавства, автоматизація роботи з боргами, міжнародна співпраця, цифровізація
    14.11.202459