• Посилання скопійовано

Як здійснюється оскарження постанови ДПС про накладення адмінстягнення?

Скаргу на постанову про накладення адмінстягнення може бути подано протягом 10 днів з дня винесення постанови до ДПС або податкового органу, посадова особа якого винесла постанову

Як здійснюється оскарження постанови ДПС про накладення адмінстягнення?

Податківці у підкатегорії 132.03 «ЗІР» наголосили, що відповідно до п. 1 розд. IV Інструкції з оформлення податковими органами матеріалів про адміністративні правопорушення, затвердженої наказом Мінфіну від 02.07.2016 №566, постанову про накладення адміністративного стягнення може бути оскаржено до вищестоящого податкового органу (уповноваженої посадової особи) в порядку та строки, встановлені КпАП, або до суду в порядку та строки, встановлені КАСУ.

Постанову у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржено прокурором у випадках, передбачених ч. 5 ст. 7 КУпАП, особою, щодо якої її винесено, а також потерпілим (ч. 1 ст. 287 КУпАП).

Скарга подається в орган (посадовій особі), який виніс постанову у справі про адміністративне правопорушення, якщо інше не встановлено законодавством України. Скарга, що надійшла, протягом трьох діб надсилається разом зі справою органу (посадовій особі), правомочному відповідно до ст. 288 КУпАП її розглядати (ч. 3 ст. 288 КУпАП).

Скаргу на постанову у справі про адміністративне правопорушення може бути подано протягом десяти днів з дня винесення постанови. У разі пропуску зазначеного строку з поважних причин цей строк за заявою особи, щодо якої винесено постанову, може бути поновлено органом (посадовою особою), правомочним розглядати скаргу (ст. 289 КУпАП).

Скарга на постанову у справі про адміністративне правопорушення розглядається правомочними органами (посадовими особами) у десятиденний строк з дня її надходження, якщо інше не встановлено законами України (ст. 292 КУпАП).

Копія рішення щодо скарги на постанову у справі про адміністративне правопорушення протягом трьох днів надсилається особі, щодо якої її винесено. У той самий строк копія постанови надсилається потерпілому на його прохання (ст. 295 КУпАП).

Отже, скарга на постанову про накладення адміністративного стягнення може бути подана протягом десяти днів з дня винесення постанови до ДПС або податкового органу, посадова особа якого винесла постанову.

Скарга, що надійшла до податкового органу, який виніс постанову у справі про адміністративне правопорушення реєструється і протягом трьох діб надсилається разом зі справою до ДПС.

Скарга на постанову у справі про накладення адміністративного стягнення розглядається ДПС у десятиденний строк з дня її надходження.

Джерело: Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс

Рубрика: Право і відповідальність/Контролюючі органи і перевірки

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Контролюючі органи і перевірки»