• Посилання скопійовано

Бізнес просить владу не посилювати адмінтиск на операторів мобільного зв’язку

ВРУ готується до розгляду законопроєкту №11431. Ним пропонуються суттєві зміни до процедури проведення перевірок та накладення додаткових штрафів на телеком-операторів на час дії воєнного стану. Бізнес просить нардепів не підтримувати його

Бізнес просить владу не посилювати адмінтиск на операторів мобільного зв’язку

Бізнес-спільнота, об’єднана Європейською Бізнес Асоціацією, Американською торговельною палатою в Україні та Спілкою українських підприємців, закликає Парламент не підтримувати проєкт Закону №11431 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання питання державного нагляду в сфері електронних комунікацій та оперативного забезпечення сталості електронних комунікаційних мереж» та відкликати його з метою подальшого доопрацювання.

Цього тижня Верховна Рада України готується до розгляду законопроєкту №11431, яким пропонуються суттєві зміни до процедури проведення перевірок та накладення додаткових штрафів на телеком-операторів на час дії воєнного стану. 

Це відбувається на тлі посилення вимог до провайдерів мобільного зв’язку щодо забезпечення роботи базових станцій впродовж 10 годин у разі відсутності централізованого енергопостачання. Такі умови передбачено змінами до розпорядження Національного центру оперативно-технічного управління мережами телекомунікацій (НЦУ). 

Бізнес звертає увагу на те, що, по-перше, прийняття законопроєкту може створити негативні передумови для посилення галузевого державного нагляду, змінюючи його основну мету – запобігати порушенням, на каральну – збільшувати штрафи та надходження до Державного бюджету за їх рахунок.

По-друге, така непритаманна галузевому регулюванню обставина може мати негативний вплив на інвестиційну привабливість галузі, унеможливить заплановані та анонсовані раніше інвестиції у розвиток електронних комунікаційних мереж, а також досягнення цілей, визначених Стратегією розвитку сфери електронних комунікацій України на період до 2030 року.  

По-третє, законопроєкт не містить чіткого визначення обсягу прав та обов’язків регуляторного органу, що створює підґрунтя для запровадження непрозорої адміністративної процедури та корупційних зловживань, на що вказує у своєму висновку Національне агентство з питань запобігання корупції.

Бізнес-спільнота вважає, що дані проблемні питання не можуть бути вирішені у рамках правової конструкції, визначеної законопроєктом, та закликає Верховну Раду України відкликати законопроєкт.

Бізнес-спільнота готова долучитися до широкої дискусії та розробки якісно нового документу, який буде враховувати інтереси держави, потреби суспільства та відповідатиме умовам ведення бізнесу і розвитку галузі електронних комунікацій під час дії воєнного стану.

Джерело: Європейська Бізнес Асоціація

Рубрика: Право і відповідальність/Контролюючі органи і перевірки

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Контролюючі органи і перевірки»