• Посилання скопійовано

ДПС планує запровадити автоматизовану підсистему «Робота з боргом»

Запровадження автоматизованої підсистеми «Робота з боргом» підвищить ефективність процесу погашення податкового боргу за рахунок автоматизації процесів виявлення заборгованостей; пришвидшення процедур стягнення

ДПС планує запровадити автоматизовану підсистему «Робота з боргом»

Південне міжрегіональне управління ДПС по роботі з великими платниками податків розповідає, що одним із ключових напрямів реформ Державної податкової служби (ДПС) на 2024–2025 роки є впровадження сучасних технологій для підвищення ефективності стягнення податкового боргу. Особлива увага приділяється удосконаленню процедури стягнення коштів із банківських рахунків боржників через налагодження електронної взаємодії між ДПС, Державним казначейством та банками.

Електронні платіжні інструкції (інкасові доручення) дозволяють спрощено й швидко списувати кошти з рахунків платників податків. Ця система замінює традиційний паперовий документообіг на електронний, що значно зменшує витрати часу та ресурсів. Це, своєю чергою, підвищує оперативність і прозорість стягнення коштів, сприяє зменшенню впливу людського фактору та мінімізує можливість зловживань.

Крім цього, ДПС планує запровадити автоматизовану підсистему «Робота з боргом». Це рішення покликане підвищити ефективність процесу погашення податкового боргу за рахунок:

  • автоматизації процесів виявлення заборгованостей;
  • пришвидшення процедур стягнення;
  • скорочення обсягу паперового документообігу;
  • збільшення податкових надходжень до державного бюджету.

Переваги автоматизації:

Прискорення обробки даних: автоматизована система дозволить оперативно виявляти борги та ініціювати їх погашення.

Зменшення витрат: зниження навантаження на податкові органи, що раніше витрачали значні ресурси на ручну обробку документів.

Підвищення рівня контролю та прозорості: автоматизація сприятиме посиленню контролю за виконанням податкових зобов'язань та підвищенню довіри до системи з боку платників податків.

Ці нововведення сприятимуть не лише покращенню процесів стягнення боргів, але й загальному зміцненню фінансової стабільності України, оскільки підвищать податкову дисципліну та збільшать надходження до бюджету.

Джерело: ДПС по роботі з великими платниками податків

Рубрика: Право і відповідальність/Контролюючі органи і перевірки

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Контролюючі органи і перевірки»

  • Скільки часу може тривати планова перевірка ДПС?
    Тривалість планових перевірок ДПС не повинна перевищувати 30 р.дн. для великих платників податків, щодо суб’єктів малого підприємництва – 10 р.дн., інших платників податків – 20 р.дн.
    20.11.2024140
  • Що робити у разі арешту рахунку: поради Мінʼюсту
    У разі арешту рахунку передусім потрібно звернутися до банку, щоб дізнатися, у звʼязку з чим накладено арешт. Банк надасть реквізити виконавчого провадження. За цими даними слід вже звʼязатися з виконавчою службою
    20.11.20241 339
  • УВАГА! ДРС затвердила план комплексних перевірок на 2025 рік
    Незважаючи на те, що "воєнний" мораторій на планові перевірки контролюючих органів поки що діє, деяким з них вже дозволено проводити нагляд. Тому ДРС затвердила та оприлюднила наказ щодо комплексних перевірок на 2025 рік. Він налічує 32037 записів
    18.11.20246 5826
  • Мінімізація податкових ризиків: які заходи впроваджуються ДПС?
    ДПС запроваджує нову систему, яка допомагає мінімізувати податкові ризики, поєднуючи проактивні заходи, спрямовані на запобігання можливим податковим порушенням, та реактивні заходи, спрямовані на виправлення ситуації та запобігання її повторенню
    14.11.2024162
  • Ключові заходи ДПС у межах впровадження Нацстратегії доходів до 2030 року
    Ключовими заходами ДПС у межах впровадження Нацстратегії доходів до 2030 року є зміцнення доброчесності та боротьба з корупцією, підвищення рівня дотримання податкового законодавства, автоматизація роботи з боргами, міжнародна співпраця, цифровізація
    14.11.202459